z Jindřichova hradce na Ještěd

Tento vylet byl v plánu už dlouho vlastně od zimy a taky šlo o sázku se spolužákem

tak a teďka by jsem měl představit mašiny. moje peklo JAWA 555 a kámošův střepál JAWA 21(název dostal ve Starej boleslavi k tomu se ještě vrátím)

Já jsem startoval z JH. Přibližně okolo svačiny jsem nabral směr milevsko kde jsem se setkal s kolegou (tam on bydlí) přeložili jsme něco věcí na střepála teda spíš většinu to jsem odůvodnoval tím že střepál má větší vykon takže logicky víc uveze.

Okolo čtvté hodiny jsme se vydali na cestu a hned jsme zabloudily spíše jsme začali bloudit protože k ještědu jsme nedojeli ale spíš jsme tam dobloudily. cestou jsme budily značný ohlas u všech co jsme potkaly a nikdo nechtěl uvěřit že tam dojedeme na tento den jsme si stanovily cíl někde u benešova kde jsme chtěly navštívit moto muzeum v netvořicích a taky vojenské muzeum v krhanicích de mají vystaveny růžový tank. K  Benešovu jsme dorazily okolo šesti hodin s celkovym počtem 150 km tento 1den proběhl naprosto v klidu stroje ani jednou nezaváhaly akorát se ukázalo že střepál nemá rád kopce protoře já jsem většinu kopců zdolával i na trojku sice rychlostí okolo 35 km zato střepál taky  ale na dvojku celkově jsme ujely 150 km

Na druhý den jsme nastavily budíček na sedmou. Protože jsem jse chtěly podívat do motomuzea v Netvořicích a v konopišti a také do vojenskáho muzea které je poblíž (zapoměl jsem název obce). Nakonec jsme navšívily muzeum v krhanicích.  Konopiště jsme vynechaly protože se nám nechtělo šlapat na hrad a taky proto že jsme chtěly tento den zdolat ještěd. muzeum v Netvořicích jse nám líbilo obzvláště předválečné jawa a prototypy hadráků. z Netvořic jsme se vydali do vojenského muzea v krhanicích kde nás mile potěšilo že je vstup zdarma. no byla to zajímavá podívaná v muzeu mají nejen vojenskou techniku ale také civilní auta a motorky nesmyslně mezi ostatnímy exponáty ale jinak doporučuji.

Okokolo dvanácté jsme se konečně vydaly na cestu cesta probíhala bez komplikací a okolo páté jsme v dálce konečne spatřili cíl.Samotný výjezd probíhal bez komplikací cestou na vrcol jsme udělaly jednu chladící zastávku akorád že jsme minuly odbočku na vrcol takže jsme si daly výjezd eště jednou od liberce.Při chladící zastávce se u nás zastavil ciklista se slovy jestly má přidat samo sebou že jsem mu řekl aťpřidá že mame výkoné strojeteda 555ka vyjela ne vrcol na dvojku střepál opět o kval nižší tady se začínal projevovat onen problém. Při posledních metrech jsem dohnal onoho ciklistu a poslední metry jsme jely bok po boku.Z pohledutřetí osoby to asi vypadalo velice komicky ale votom to je no ne??  Na ještědu jsme stanuly přesně v 19,00 tím ale den pro nás zdaleka nekončil řekli jsme si že dojedeme co nejdál protože jsme se chtěly v neděly vrátit domu. A tak jsme jely a jely až jsme dojely do Staré boleslavi kde jsme jako na zavolanou našly kemp a tím pro nás sobota končila celkovým počtem 410 km  (zase sme bloudily). v průběhu pár dnů doplním