Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Příspěvků: 2, poslední: 28.2.2011 11:42:5242318.Barvy a lakování
Na předválečné ČZ mám původní černou barvu a chtěl bych to tak nechat bez renovace. Ale jak ošetřit rezavá místa? Samozřejmě je možný namíchat podobný odstín a zaretušovat, ale myslím, že to bude bít do očí.
Máte zkušenosti s odrezovačema na bázi kyseliny fosforečný, popřípadě se samotnou kyselinou fosforečnou? Mě by se líbil ten načernalej povrch - má to patinu a bez rezu, ale jaká je trvanlivost bez dalšího ochrannýho nátěru?
Nebo máte jinej nápad jak nerenovovat, jezdit a přitom nerezavět?
jedná se o pasivaci kovů.Konzultuj to v nějakém muzeu kde se tím zabívají [eda] (28.2.2011 11:42:52)
Myslím že žádáš něco, co se navzájem vylučuje. Prostě bez barvy ti to reznout bude i když to bude stát pod střechou a okolo bude vlhko. Rez je taky patina, záleží jak se kdo na to dívá. [JardaB] (27.2.2011 18:09:25)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (6), 0,141 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 7.6.2026 19:14:32