Příspěvků: 16, poslední: 4.12.2012 9:20:3651692.Barvy a lakování
Ahoj chlapy,
mám dotaz, jak nejlépe odstranit štetkový rozstřik z originálního laku, aniž bych původní vrstvu porušil nebo alespoň s minimální ujmou? Přitáhl jsem ČZ 471 v pěkném původním stavu, ale nějaký kutil, se rozhodl, že vyretušuje mikrorejhance štětkou na natírání vrat od stodoly :)....nehledě na to, že byl nejspíš barvoslepý a štětec asi oklepával a vytíral nad motorkou, protože na celém stroji jsou kapičky barvy.
Vyska: vzal jsem to plochym sroubovakem a vysledek je paradni:-) Jeste dohledat toho sikulu a ten sroubovak mu vrazit do pozadi:-D :-D :-D
[Abdul]
(3.12.2012 7:51:58)
já to většinou opatrně loupu malým odlamovacím nožíkem, je to sice hrozná práce, ale občas jsou výsledky pěkné
[Výska]
(1.12.2012 11:50:00)
Kluci diky, volal jsem lakyroj a rikal at to vezmu C6000, tak jdu na to:-) Kdyz to nepujde, vezmu raspli...treba tu Lubosovu:-D :-D :-D
[Abdul]
(30.11.2012 17:32:14)
Já měl podobně zacákaný blatník u Trabiho a kapky jsem dostal částečně dolů pastou Tempo a pak jsem se naštval a šel na to s mírně rozředěným Cifem a hadříkem a potom zase Tampem a bladník je jak novej...
[Shark 660]
(30.11.2012 17:29:59)
Davy_: Jo. Běžná věc to není, ale sehnat se dá, třeba v Baumaxu ji mají. Mám s tím dělaný rám u 350.
Abdul: Taky bych zkusil asi ten aceton. Ale bacha, třeba originální barvu na pařezovi 550 žral taky!!! Základovku zevnitř hned, do červené se po chvíli působení taky zažral. Takže určitě nejprve vyzkoušet.
Na rozleštění zbytků nepoužívej tempo, ale nějakou lešticí pastu k tomu určenou (mám dobrou zkušenost s 3M). Ručně je to sice pakárna, ale jde to. Dají se s tím udělat i taková alotria, jako odbrousit stečenou barvu, pod vodou zabrousit až po 2000 šmirgl (tak aby tam nabyly škrábance) a pak to postupně jemnějšíma pastama doladit k nepoznání od ostatního nového laku. Jen se nesmíš probrousit k další vrstvě, pak už jde vidět mapa.
[Lukáš Jawa 350/634]
(30.11.2012 17:16:48)
LubošPardubice - tu mou rašpli bych asi k tomu nepřemluvil :-)
[smradzjzd]
(30.11.2012 17:09:56)
syntetika, nitro..přestaneme slovíčkařit... což na to vzít rašpli? :-D
[LubošPardubice]
(30.11.2012 15:39:35)
Acetonem to jde OK.
[Dolin]
(30.11.2012 14:06:21)
Davy_: uplně běžná věc podle mě...
[Kuba z Neve]
(30.11.2012 14:03:31)
Ono jeden čas se vyráběly spreje,že ta barva šla dolů sama.Jeden známej nastříkal auto sprejema a když se projel za deště,barva z poloviny opršela.:-D
[Leopold Makumba]
(30.11.2012 13:52:56)
a taky bych na to pořídil leštící pastu Tempo na staré laky, ty kapičky s tím taky dostaneš dolů ;)
[mráza]
(30.11.2012 13:20:40)
Aceton a houbička na nádobí, necht to trošku nacucat tu vrchní barvu a pak sundat. Tam kde to nepujde případně vezmi 600-1000 šmirgl v kombinaci s acetonem.
[Rychnak]
(30.11.2012 13:08:34)
zkus aceton, original jawimu laku nic neudelal a vse ostatni smyl jak prd
[Kubas]
(30.11.2012 12:57:38)
Kubo, sytetika ve spreji? To se mi nejak nezda.
[Davy_]
(30.11.2012 12:01:22)
já kdysi koupil 634 a ta byla nastříkaná černym sprejem - synťákem. Umyl sem to celý nitroředidlem a spodní origo jawskej vypalovák to přežil bez újmy.
[Kuba z Neve]
(30.11.2012 11:55:33)
Kompletní statistiky
SQL spojení: 1 (6), 0,125 s
v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 14.6.2026 9:39:32