Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
zadní kolo jawa 350/360 [vencac](17.9.2013 20:00:35)
Příspěvků: 6, poslední: 18.9.2013 8:20:4755132.Veteráni
Ahoj, prosím, jakou délku má originální kroužek, který je na hřídeli mezi pravým ložiskem zadního kola a pouzdrem rozety? (jedná se o rozetu s gumovýma silenblokama, ne s tisícihranem). Je to ta věc, která při demontáži kola většinou vypadne a nebo jí tam lidi zapomínají dát. Zkoušel jsem to měřit a vyšlo mi cca 8 mm. Dík.
8 mm je málo. Viděl bych to jako Marlboro na těch 1,5 cm, pokud je teda na výběr mezi těmito dvěma rozměry. Není to tak dlouho, co jsem tu rozpěrku měl v ruce. [Ota] (18.9.2013 8:20:47)
hlavne si ale skontroluj, či je rozeta voľná oproti kolesu [Velorex] (17.9.2013 23:19:06)
Vůbec není jedno, jestli tam dáš správnou rozpěrku nebo tu z předního kola. Liší se délkou, viz marlboro. Kdysi jsem koupil kolo s bubnem včetně rozpěrky, namontoval jsem místo liťáku dozadu, vyrazil jsem do rumunska a po přejetí hranic jsem stál s totálně vydřeným ložiskem v rozetě. Pak jsem zjistil, že jsem koupil přední kolo s úzkou rozpěrkou. [Endy] (17.9.2013 22:45:00)
můžu to změřit na 638 kole, mělo by to bejt s panelkou stejný. Pokud to máš pod prachovkama poskládaný dobře (tak jak mám na rajčeti), tak samotný vypadnout nemůžou, jak píše kolega Velorex [Marlboro] (17.9.2013 21:15:15)
8 je reálnych,,, na predok je to +- jedno, tam to doladí púzdro, 1,5cm je moc, teda ak máš správny čap v rozete,,, panelácka rozeta má už malý výstupok na čape,krúžky na kývačke sú 10 a 11 mm,,,, oni keby boli správne dané za filcom výstupkom k ložisku tak nevypadnú [Velorex] (17.9.2013 20:25:58)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (6), 0,156 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 7.6.2026 19:14:32