Příspěvků: 11, poslední: 4.11.2013 20:12:1855585.Barvy a lakování
Zdravím všechny odborníky. Prosím, jaký byl původně postup lakování kol při výrobě v továrně na předválečných ČZ? Konkrétně se mi jedná o ČZ 250 Sport. Nalakovalo se celé kolo až po vycentrování, nebo zvlášť ráfek, střed, dráty? V tom případě byly mosazné niple bez barvy?
To samé budu řešit u Jawa robot.
Prosím jen kvalifikované odpovědi, ne domněnky.
Díky
No já nevím, sehnal jsem nějaké díly z velkoskladu Mototechny Volyně po čiperném zaměstnanci a mezi díly jsou dráty, vypadají na ČZ 150C, černě lakované, tak dráty lakovali samostatně. Mohu je změřit a napsat zde rozměry.
[kriz]
(4.11.2013 20:12:18)
Ja to mel uz prestetkovany ale nastrikal sem draty zvlast a pak to vyplet, ale je to desny srani... jednodussi by bylo to udelat rovnou v celku...
[Smajchl]
(3.11.2013 22:13:37)
Já měl teda motorku od prvního majitele,nic s lakem nedělal a zaschlá barva byla i v tom křížení a niple slitý s drátama dohromady...
[Venca 361]
(3.11.2013 21:04:07)
v jawarmaniakově odpovědi je trochu dvojsmysl a prve jsem to pochopl tím druhým :D
[Marlboro]
(3.11.2013 20:17:44)
jawarmaniak: tak teď si trochu protiřečíš :-)
[Marlboro]
(3.11.2013 20:05:25)
monty: ano, jistě... A k tomu jsem byl u toho... znám pamětníka z montáže. Jinak se stačí podívat na ty kola. Porovnej třeba s pařezem, kde se to lakovalo v celku. Tam na překřížení drátů najdeš zaschlou barvu. U zetky ne. Ta má překřížení pěkně čistá.
[jawarmaniak]
(3.11.2013 19:33:51)
Jawamaniaku - a ty to snad pamatuješ????????
Nebo jak jsi na to přišel??????
[monty]
(3.11.2013 19:20:47)
Všechno je zalitý v barvě, takže složit, vycentrovat a nalakovat.
[dePorsche]
(3.11.2013 18:17:47)
Tak zrovna u céčka se kola vyplétala lakovanejma drátama.
[jawarmaniak]
(3.11.2013 17:46:07)
U Céčka jsem to udělal jak říká Monty . Prostě jsem to celý nechal otryskat,pak nastříkat a hotovo . je to dost podobný oroginálu .
[Venca 361]
(3.11.2013 17:28:09)
u JAWY to bylo popsaný ve firemním časopise JAWA DOMA někdy z roku 1939.
Celý kolo bylo vyrobený ze surových dílů, potom je namočili v barvě,(stříbřence) nechali okapat, a hotovo.
Vždyt to byla levná motorka na ježdění,jakejkoliv další postup by nikdo nezaplatil.
U ČZ předpokládám stejný postup- kdo by se v seriové výrobě mrcasil s nějakejma lakovanejma drátama????????
[monty]
(3.11.2013 17:05:04)
Kompletní statistiky
SQL spojení: 1 (6), 0,125 s
v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 7.6.2026 19:14:32