Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Příspěvků: 19, poslední: 11.6.2019 10:20:2867022.Nejede nebo nestartuje
Zdar.

Začalo to tím, že mi to blbě startovalo. Mám nový Jawa karbec. Rozebral jsem ho, vyčistil, vybral všechny trysky, profoukl kompresorem, i kanálky v karbecu, zase složil dohromady, udělal základní nastavení a jel jsem to projet. Když to bylo zahřátý, tak jsem to ještě mírně poladil a bylo. Motorka začala startovat.

Po pár dnech jsem jel z práce a cestou mi to zdechlo, jako když dojde benzín (plná nádrž). Svíčky vypadaly suché a neviděl jsem jiskru (mám Vape MZ04). Domu jsem se dostal na laně. Po pár hodinách jsem to zkusil nastartovat, a ten antikrist chytnul. Řekl jsem si, že to možná bylo chatrnými zapalovacími kabely, tak jsem vyrobil nové, klasika červený kábl a k tomu hnědý bakelitový Tesla fajfky. Šel jsem to projet a asi 4 kilometry to jelo normálně, pak to ale začalo vynechávat. Volnoběh to drželo, i když otáčky lehce kolísaly, a pod plynem to vynechávalo. Zkoušel jsem to projíždět, myslel jsem si, že jsou třeba přicpaný trysky a rozjezdím to, to se ovšem nestalo. Doma jsem si ale všiml, že levý válec skoro nepálí a všechno táhne pravý. Zkusil jsem prohodit fajfky mezi sebou a stále pravý pálil víc. Prohodil jsem i svíčky a stále se ten vlevo flákal.

Malá vsuvka - u tohoto motoru mi vždy kouřil v podstatě jenom pravý výfuk, levý téměř vůbec. Nepamatuju si ale, jestli se dřív levý válec flákal.

Vzhledem k tomu, že pravý kouří a levý ne, přišla mi gufera na klice jako nepravděpodobná a začal jsem mít podezření na špatnou kompresi levého válce. Takže jsem shodil hlavy a zjistil, že levý píst má daleko větší vůli, než pravý. Takže jsem oba válce a písty vyměnil za jiné z druhého motoru - v podstatě čerstvě zajeté. Zase jsem to poskládal a problém byl stále stejný! Takže jsem shodil dekly a dal i nová gufera na kliku. Je to pořád stejný.

Dá se říct že zatímco pravý válec zapálí třikrát, levý jednou. Proč to proboha dělá? Ještě bych dodal, že výfuky mám půl roku nové od Buyaka.
Já onehdá skládal motor do frézy a měl jsem problém s ložiskem. Vyndal jsem cca 5 let stará origo balená ložiska ZVL. Osadil jsem je do karterů a jedno z nich se po ochládnutí karteru točilo jen s obtížemi a chroupalo. Vzhledem k tomu, že staré ložisko bylo před tím ok, koupil jsem jiné nové ZVL a to sedlo jak prdel na hrnec a točilo se volně. Takže výrobní nepřesnost. [longr] (11.6.2019 10:20:28)
Havlis: na druhým motoru mi ty válce běhaly pekně, v nich problém nebude. Budu muset vyzkoušet předělat tu středovou vložku.

Klouzec: Zkoušel jsem tam ty ložiska asi tři a pokaždý stejný, stáhne se to tak že tam předlohu skoro ani nedostaneš, jde tam jen z obtížema našroubovat a jak s ní chceš točit, tak se zase vyšroubuje ven. Mimo karter to ložisko ne předloze vždycky fungovalo.
[Montgomeryx] (11.6.2019 9:52:03)
Dela to i spatne slicovane kanaly a jina viska kanalu mezi valci. To se tezko odstranje. Samozrejme poku je vse ostatni v poradku.
Resim to tak, ze obohatim vonobeznou smes tak, ze ten co palil dobre se zacne trosku busit (jak ma moc bohatou smes) a ten chudej co moc palit nechtel, tak ten zacne palit vic. No a to je ten pozadovany stav 350tky kdy se ty valce hadaji a ani jeden nepali spravne )=>
[Havlis] (11.6.2019 8:22:10)
Já používám silikon Victor Reinz v natlakovaný kartuši a je moc dobrej.
Jinak nezkusíš prvně jiný jehly na tu předlohu ? Třeba jsou ve špatný toleranci, nebo celý to furtro.
[Klouzec] (10.6.2019 23:17:14)
Kdyby došlo na nejhorší, mám jedny hezky těsný kartery. Problém je, že v nich jsou příliš těsné díry pro jehlová ložiska předlohy, vždycky se stáhly natolik, že do nich nešel hřídel. Nevěděl by někdo, jakou by měly mít ty díry toleranci? Dal bych je někomu líznout.. [Montgomeryx] (10.6.2019 22:46:15)
Nevím jestli je to přímo paulin, je to něco černýho. [Montgomeryx] (10.6.2019 22:32:47)
Mohlo pokud ta vložka netěsní tak to kravní, navíc paulin je totální shit. [Klouzec] (10.6.2019 22:20:44)
Převoďák to vůbec nebere. Jediný co mě ještě napadá, je to těsněný nějakým černým paulinem, či co, a jak je s ním lepená i středová vložka, tam je začátek přefuků myslím? Tak tam byla z toho tmelu část vylezlá a zaschlá do toho přefuku. Moc jsem tomu nevěnoval pozornost, přišlo mi to zbytečný prožívat. Mohlo by to být tím? [Montgomeryx] (10.6.2019 20:57:20)
Klouzec: To jsem kdysi před mnoha lety kupoval pionýra. Pán mi předváděl, jak se s ním zachází, popisoval údržbu apod. Trochu mě zarazilo, když vzal flašku M2T, naklopil do nalévacího otvoru převodovky a kladl mi na srdce, že to tak mám dělat často, abych nezadřel. Nevěnoval jsem tomu dál pozornost, ale doma mi to začalo vrtat hlavou. Tak jsem kápnul trochu benzínu z nádrže na piják, ten se za chvíli vypařil a nezůstala ani stopa mastnoty. A už bylo jasno - díky tomu, že si motor nasával olej z převodovky, dokázal fungovat:-) Po sundání válce bylo hned vidět, kolikrát už byl zadřený, ale furt to pánovi na tenhle improvizovaný oilmaster tak nějak frčelo:-) [Jad] (10.6.2019 15:46:27)
A nepřisává to tedy mezi blokama někde ? Teď mám na ponku motor kterej byl těsněnej průhledným silikonem na záchody a vycuclo to všechen olej z převodovky za jízdy :D [Klouzec] (10.6.2019 15:24:35)
Ota: Ne, udělal jsem to správně, tak jak říkáš, a to hned několikrát, protože jsem levou ojnici musel ještě vyúhlovat. I tu rozdvojku jsem vyměnil, spolu s válcema. [Montgomeryx] (10.6.2019 12:35:53)
Krizoň IV.: Máš recht.
Montgomeryx: Pozor taky na správné namontování rozdvojky k válcům (hliníkového mezikusu mezi válci a karbem). Je potřeba jen nasadit válce, popř. i hlavy, avšak zatím neutahovat matice svorníků! Nejdřív se namontuje ten mezikus sání, čímž se zároveň správně usadí válce, a teprve pak můžeš utáhnout matice hlav válců. Pokud jsi nejdřív utáhl matice hlav válců, mohou být válce vůči sobě nepatrně pootočené, a pak to tamtudy přisává vzduch.
[Ota] (10.6.2019 12:31:32)
Já snad začnu věřit na nějakou díru v karteru. Protože sice jsem chod těch válců dost srovnal, ale stejně levej mírně zaostává za pravým. Když se koukám na videa na youtubu, jak komu to běží, tak oba válce pálí stejně. Samozřejmě pravý kouří víc, ale zápaly jsou nastejno. Já se picnu. [Montgomeryx] (10.6.2019 12:29:57)
Civka snimac vrtulka a podobne to byt nemuzou, to by se zavasda stehovala na druhy valec.
Vidim to na prisavani do levyho valce, bud na prirube nebo v extremnim pripade mikroprasklinu v karteru.
[Krizoň IV.] (10.6.2019 8:42:46)
Zkontroluj, zda máš souměrnou vrtulku, která je místo vačky na altíku, a zda je u obou jejích konců dodržena předepsaná vzdálenost mezi vrtulkou a snímačem, tj. 0,4 +/- 0,1 mm. Pokud by vycházela ta vůle na levej válec o hodně větší, mohlo by to způsobovat vynechávání zapalování. [Ota] (10.6.2019 8:29:08)
Podle barvy svíček i podle nastavení karbecu to nemůže být chudý.. [Montgomeryx] (10.6.2019 7:09:13)
Podle popisu mi to příjde jako chudá směs. Na dvouválcovích Jawách jde snad vždycky do levýho válce chudší směs než do pravýho a proto se chudá směs projeví nejdřív na levým válci. I ta výměna příruby s clonkou by mohla napovídat na problém se směsí. Před výměnou ti to mohlo mírně přisávat a tím ještě více ochudit. [Honza (Js)] (9.6.2019 19:43:12)
Asi jsem to vyřešil, vyměnil jsem ještě přírubu karburátoru - takovej ten plechovej výlisek, a dal jinou "clonku" a už to jede celkem normálně, zdá se mi sice že furt pravý válec vede, ale jede to a na volnoběh to zní, no asi jako dvoutaktní dvouválec 😁 [Montgomeryx] (9.6.2019 19:18:09)
Já bych zkusil jinou zapalovací cívku a případně snímač otáček, pokud jsi vyměnil válce a simerinky a nesaje ti to teda tou středovou vložkou mezi kártrama tak to bude v zapalování. [Klouzec] (9.6.2019 16:37:01)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (5), 0,141 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 22.2.2020 16:41:34