Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Příspěvků: 6, poslední: 5.5.2026 18:56:1874871.Barvy a lakování
Ahoj, po dlouhe dobe jsem sem zabrousil, navedl me Google. Nekde mi tece olej na strika na kyvku u BMW, zajel jsem si na mycku, abych to umyl a nasel, odkud to jde. Chtel jsem nejhorsi mista vzit cisticem na brzdy, ale ten nebyl, tak jsem vzal nejaky sprej na motory. Zjevne to bylo neco na princip louhu, blok mi po tom zflekatel a ciste hlinikove dily tmave zesedly.

Blok zkusim vzit oplachovou Arvou, trochu se zda, ze to mozna jen vyzralo misty spinu (cert vi, zda na bloku neni nejaka povrcho
Zkusil bych to "rozleštit" mosazným kartáčem. Sám jsem tak postupoval, když mi hliník zmatněl ponpoužití koncentrovaného čističe na motory Carline. [Ota] (5.5.2026 18:56:18)
Tyjo, já jsem vážně diletant. Chtěl jsem sem dát odkaz na ten starý příspěvek, ale místo toho jsem sem zkopíroval odkaz na tento nový.

Takže zde správný odkaz: http://www.jawamania.info/poradna/detail.aspx?questionid=65217
[Ivan] (4.5.2026 11:42:28)
To bych musel cele rozebirat - to ne. Hledam nejakou chemickou cestu. [Ivan] (4.5.2026 9:47:28)
Tak si najdi na netu nějakou firmu co ti to vylesti u jav se to moc neřeší a máš jiné složení hliníku [kocourluk] (4.5.2026 3:04:36)
povrchova uprava - anebo ji to misty vzalo dolu).

Ciste hlinikove dily zmatnely a zesedy. Premyslel jsem nad Autosol A99, Alu Cleaner apod.

Co myslite, jaky postup zvolit? Okolo je pozink, hlinik, lakovane veci. Vrsek vodni pumpy vypada na elox (coz se vylucuje s Alu Cleaner).

Fotky zde https://photos.app.goo.gl/MVxuiqKTRqx5uCcJ7

Puvodne jsem nasel tento stary prispevek z r. 2017, ale na ten uz asi nikdo reagovat nebude. Tak zakladam novy.
[Ivan] (4.5.2026 1:03:47)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (5), 0,063 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 14.6.2026 9:39:32