Příspěvků: 9, poslední: 11.5.2026 12:59:0574874.všechno ostatní
Čau.pri řazení stupně 4 se zastaví vidlička na tzv.falesnem neutrálů mezi 3 a 4.kolo vidlička posouvá ale aretace na kulise nepřeskočí do zoubků držící 4.mate někdo nějaký nápad.diky
Tak alespoň, že jsi odhalil zdroj problému. Kdysi se tu o tom již psalo, že se vyskytuje na trhu špatná varianta pružinek, které jsou buď moc dlouhém nebo ze silnějšího drátu, kdy při řazení se zcela stlačí a zabrání dořazení kvaltu.
[Ota]
(11.5.2026 12:59:05)
Jen dodatek,když je praská jedna vratná pružina,tak se VŽDY mění obě.
[rider634]
(10.5.2026 8:41:16)
Děkuji vám za poradenství .měli jste pravdu.nova vratnà pružina se jeví jak totožná z původní prasklou.po zmáčknutí je o nepatrně delší,proto nedořazovala 4ka.zvitezili jste nad strojem pašáci.zitra to nakráknu a vyzkouším ten zázrak.
[Vojta]
(9.5.2026 22:51:48)
jen doplním pro upřesnění - mezi 3-4 je neutrál, není falešný, je aretovaný a v manuálu popsaný, jen není indikace (u prvních 634 stejně nebyla kontrolka neutrálu). Falešný neutrál je mezi 2-3, který jde zařadit - vidličky vyjedou ze záběru a převodovka je ve stavu neutrálu, ale tahle poloha není aretovaná, na kulise dole není zub. Zde hrozí, že se samovolně může zařadit některý z okolních rychlostních stupňů a což minimálně vede k velkému divení a někdy i k velkým škodám.
[maspe]
(9.5.2026 22:28:01)
Dobře.byla praskla vratná pružina řadící osi,tudiš nová by mohla být delší.cesta nejmenšího odporu bude z levé strany od spojky bez půlení motoru.dekuji kluci .dnes vyzkouším
[Vojta]
(9.5.2026 18:44:04)
Vidim podle popisu problem s pružinou, Nebo kolíčkem v pružině, pouzij pro čertíky kousek plechu, nebo špachtli, at to sedne správě, muzes i pruziny prohodit, jestli se zavada nepresune k jednicce.
[Mates]
(9.5.2026 13:46:36)
Pokud to předtím fungovalo a teď po výměně ne, tak bych hledal závadu v tom, do čeho se lezlo...
Co třeba špatně zasunutej unašeč řazení kolíkem mezi závity jedné z pružin, nebo třeba moc silný zavity pružin, vysoká pružina...
[pračlověk]
(9.5.2026 13:26:56)
Točím sekundarem a řadim 4.kolo se posune a nedojde k bočnímu kolu a zůstane Mezi 3 4 na neutrálů.pri řazení nepřeskočí do zoubků aretace na kulise(to cvaknutí).měnil jsem jednu vratnou pružinu na řadící ose páč jedna byla praskla.jinak to předtím fungovalo.v týdnů rozdělam a rád bych konzultoval.dekuji
[Vojta]
(9.5.2026 12:53:52)
Tam může bejt problémů několik. Kdyz řadis,tak točíš sekundarnim koleckem? Musej čepy zapadnout. Muze bejt jeden kamen na 4kovym kolecku utrzenej a je ted v jamce pro čep kola. Nedorazuje kulisa, prasklej svar na kulise, moc silný pružiny, ohnutej zarez v kulise.
Motor máš rozebranej?
[Mates]
(9.5.2026 10:53:23)
Kompletní statistiky
SQL spojení: 1 (5), 0,078 s
v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 14.6.2026 9:39:32