Autor:
Nepřihlášený uživatel
Příspěvek:
0/2000
Příspěvků: 11, poslední: 14.5.2026 18:04:0674878.Nejede nebo nestartuje
Dnes jsem se pokoušel nastavit lanko na spojce a po odejmutí prevého víka na mě vykoukly rozlámané poloviny válečků řetězu. Samo ho vyměním, ale čím to je? Namazaný i našponovaný se mi zdál akorát. Výstupní kolečko na motoru se mi zdá opotřebené, ale rozeta vypadá pořád dobře - měnit se mi nechce, navíc na sportce. Když už budu kupovat nový řetěz - má smysl investovat do těsněného? Mám komplet kryt, a bordelu tam moc není. Na 175 výkonu není nikdy dost, nesežere ten těsněný řetěz půl poníka navíc?
O-krúžkova reťaz bola najlepšia vec čo som na 634 dal. Až potom sa z toho v kryte stal kardan pre socky. Z neutesnenej reťaze musí chcať olej aby vydržala. Mazať sa musí rovnako, vďaka krytu sa nemusí iba čistiť.

Ak vôjde do krytu tak ju daj. Mal som ČZ 428 OR, šírka v čape - 20mm, obyčajná reťaz 16.4mm. Počas 20.000km som reťaz nastavil iba 1x počas prvej jazdy kedy si sadla.

Ohľadom výkonu, nič nie je poznať. Dal som O-kružkovu reťaz aj na Babettu kde by stratu výkonu bolo hneď cítiť. Maximálka aj ťah do kopcov stále rovnaký.
[Milos634] (14.5.2026 18:04:06)
[Čezet-rider] neřekl bych. 3 roky provozu, a já furt proč mi 40tka při brždění motorem cuká.. https://www.rajce.idnes.cz/michimichal/album/defekty-retez-favorit-bez-clanku [Michi] (12.5.2026 18:09:21)
Taky mi kdysi popraskaly válečky. Ani nemusel být přešponovaný řetěz. Stačilo, že byl vytahaný jak kšandy. [-] (12.5.2026 15:32:47)
Díky všem, ten přetažený řetěz mě nenapadl, je to poučení pro příště ... [JirD] (12.5.2026 13:11:51)
Také se mi to u čtyřky stalo.Když jsem dumal proč,došlo mi ,že ten řetěz je tam od doby,kdy jsem dělal motospojku Honzovi Žižkovi v bitvě na Bílé hoře.Zkrátka i řetěz je součást motocyklu a je potřeba se o něj dle pokynů pro údržbu starat a včas vyměnit..Vezmi starý a nový řetěz a naplocho je ohni.Tak poznáš,jak je starý řetěz proti novému vytahaný.To platí i pro primární kolečko a rozetu .Mají li zuby tvar háčků ,vyměnit. [rider634] (12.5.2026 8:51:32)
Měl jsi malou vůli na řetězu,byl příliš napnutý a při propružení se řetěz příliš napínal.Pokud vyhodíš kyvku z teleskopů tak nesmí být její pohyb nikdy omezen řetězem. [El Fag] (11.5.2026 22:05:31)
Problem prepnutyho řetězu v kombinaci s ojetejma rozetama. [Mates] (11.5.2026 19:32:16)
Kup řetěz ČZ 428 cross. Je mnohem kvalitnější. O-kroužkový řetěz je širší, nejspíš by se ti do krytu nevešel. Jinak popraskání válečků může způsobit i nerovnoměrné vytahání řetězu. [Ota] (11.5.2026 19:27:04)
Tak to tedy nevím. Jezdím na všem ČZ favorit a žádný problém. Řetězové kolečko určitě vyměnit a řetěz také. [Čezet-rider] (11.5.2026 19:25:51)
Ano, ČZ Favorit koupený cca před 15. lety, nájezd nějakých 6000 km. Doporučte mi nějaký ověřený kvalitnější ... Nečekal bych, že na těhlech malorážkách se kvalita řetězu nějak zásadně projeví. [JirD] (11.5.2026 18:05:45)
To je tím, že řetěz je ČZ Favorit. Že? Dát nějaký kvalitnější, těsněný být nemusí, když je v krytu. Výměna řetězového kolečka neuškodí a rozetu, pokud vypadá dobře, bych nechal. [Jad] (11.5.2026 17:26:32)
Kompletní statistiky SQL spojení: 1 (5), 0,094 s v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 14.6.2026 9:39:32