SQL spojení: 1 (42), 0,203 s
v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 14.6.2026 9:39:32
Dotazy uživatele
Motorky
|
Data
|
Práva
Zobrazit seznam
Dotazy
|
Inzeráty
|
Cestopisy
Novější
Starší
Dotazů na stránku:
1
2
5
10
20
40
60
100
Příspěvků k dotazu:
0
5
10
20
40
60
100
1
2
3
4
5
6
...
Vrtačka GUDE gtb 20/12 R+L
[radar]
(29.10.2015 15:07:33)
Příspěvků:
3
, poslední:
1.11.2015 10:06:42
61540.
všechno ostatní
Ahoj pánové,
sháním nějakou vrtačku středního vzrůstu na takové to domácí kutění. Detailně jsem si mohl u kolegy prohlédnout o řadu menší t.j. GUDE GTB 16, docela to ušlo (nějaké detaily bych si upravil podle sebe), on s ním bohužel málo vrtá, tak by mě zajímalo zda máte někdo dlouhodobou zkušenost, jediné co mi příjde na hraně je vyložení 175 mm, teď mám 210 mm a je to akorát. díky J. cena 7000Kč
http://www.kas
a.cz/vrtacka-s
tojanova-gude-
gtb-20-12-r-l-
55194/
Přidat příspěvek
nevim no, něco podobnýho jsme měli v práci od Fermu a po dost krátký době je vylágrovaný vedení vřetene. Za 7 litrů bych si radši koupil na bazoši nějakou starší poctivou stolní vrtačku. Třeba tos v16...
[No_-_name]
(1.11.2015 10:06:42)
má to normálně kužel MK 2 a v něm naraženou hlavu, jinak bych to nechtěl, nemám teď do čeho dát vrtáky s kuželem právě :)
[radar]
(31.10.2015 18:27:59)
z dlouhodobého hlediska se nemá na ní co kazit, motor 3f, převody řemenem, co se mi nelibi je to skličidlo (v naší dílně se nám rychlupínací sklíčidlo made in prc roztříštilo) zjistit zda se dá sehnat náhrada až prdne a nebo vrtačku na morse. Její velikost která nevyhovuje je vec jiná
[krf]
(31.10.2015 11:40:01)
Hadrávek?
[radar]
(17.9.2015 12:17:58)
Příspěvků:
1
, poslední:
17.9.2015 12:22:59
61306.
Informace
že by Hadrávek?
http://zpravy.
aktualne.cz/re
giony/jihocesk
y/lupici-prepa
dli-firmu-v-na
-vyrobu-motocy
klovych-soucas
tek-v/r~f2cfc8
b85d2211e5b286
002590604f2e/?
utm_source=vol
nyHP&utm_mediu
m=dynamicleadb
ox&utm_term=ob
razok_2
Přidat příspěvek
Aha, vidím, že už to tu je...
[pavel.paja]
(17.9.2015 12:22:59)
Jaký plyn do auta
[radar]
(18.9.2014 10:07:16)
Příspěvků:
34
, poslední:
22.9.2014 14:51:28
58602.
Automobily a jiné vehikly
Na jaře mám v plánu koupit, Fronteru 2.2i 100kw, chtěl bych do ní strčit plyn, ale na trhu je asi 20 výrobců, zajímaly by vaše mě zkušenosti se sekvenčními systémy, případně i s přímazem ventilů. V okolí mám 2 systémy Tartarini, zatím bez závad. díky J.
Přidat příspěvek / Zobrazit všechny příspěvky
dePorsche: liaz/tedom tím přežívá, jinak by asi zkončil úplně. Koukal jsem tak MAN dělá plynové a dieselové motory taky ale plynule přepínatelné mezi oběma palivy, ale asi jde čistě o velké kogeneračky, to ten šestihrníček z Jablonce n/jiz se muze jit zahrabat :-)
[krf]
(22.9.2014 14:51:28)
Wiku - nebude to spíš CNG? LPG jsem v naftě ještě neviděl :-) Nicméně na CNG motoru LIAZ jsem dělal diplomku.
[dePorsche]
(22.9.2014 11:06:41)
Memyslím úplnou přestavbu na plyn, ale dvojí palivo s tím že plyn zlepšuje hoření nafty úspora kolem 20-30% stejný je i množství plynu max 30% a samozdřejmě i výkonu. Vzhledem k tomu že diesel už tak jezdí levněji tak to pak asi víjde šul nul jak benzin /lpg.
[Fakýr]
(21.9.2014 22:33:24)
Všechny starý karosy dopravního podniku města Most jsou předělaný na LPG. Nevím jak ostatní motory v osobácích, ale tyhle přestavby vůbec nejedou.
[Wiku]
(21.9.2014 19:20:20)
fakýr: nemas nejake info jak to funguje? motory původně dizl na plyn sem videl, ale byla to totální překopávka celýho vršku
[krf]
(21.9.2014 16:57:49)
Jestli ti kokoti udělají emisní zony chtěl bych to pak dát do dieselové makrely, ale je to taková neprobádaná oblast.Mohlo by to pomoct při spalování různých sraček :)
[fakýr]
(21.9.2014 15:26:33)
V druhym aute (2.0 6V) mam sekvencni system Magic III, ale na hodnoceni s tim mam zatim najeto malo, v soucasnym pocasi to po ranu prepne na plyn do kilometru, u ovlazenyho motoru predchozi jizdou, treba po hodine, to prepne hned po startu.
[Poli]
(20.9.2014 12:37:20)
Magic od místního uživatele :) 81 000 km, nemuselo se na to sáhnout. Jednou filtr za 80 Kč. Před 2 týdny první STK (4 roky staré auto). Bez problémů. Bez přímazu. Bez přívstřiku benzínu.
[jstefajn]
(20.9.2014 7:57:04)
2 takt lze předělat na LPG taky,ale je třeba vyřešit mazání.
[Leopold Makumba]
(19.9.2014 21:26:58)
divím se, že ještě nikdo nezmínil český Magic. Dnes už celkem vymakaný systém. Landi renzo bývalo dřívějc drahé, hlavně na opravy. BRC je osvědčená klasika. Stag, lovtec, vše funguje...
Hlavně nedotahovat nic přestavěnýho z holandska...
[ghtr]
(19.9.2014 21:10:12)
Mam stag na pazoutu 406 dvoulitr. Je tam asi 5 let. Pred rokem pry odesla ridici jednotka, tak jsem musel koupit novou. Tu starou ridici jednotku jsem zkousel a porad jede. Tak nevim co na ni mohlo odejit. Ale jinak vse bez problemu. Menim akorat filtry.
[MiraBiker]
(19.9.2014 13:54:51)
Používám Prins s Saab 9-5 2.0 turbo najeto mam jen 32 000km, zatim dobry.
Pokud by to bylo auto bez turba tak bych sel do BRC. Pokud je to vetsi obsah jak 1.6 radeji bych se vyhnul polskym systemum typu Stag ...
[Havlis]
(19.9.2014 11:51:19)
jen pro info - plyn se dá použít i u diesel motorů,ale s většíma úpravama ( VZV ...) jen nevím jak u 2-taktů?
[nunici]
(19.9.2014 10:30:41)
Ve Fabii HTP mam polsky system Solaris, najeto uz 40tkm a zatim super :-). Primazavani ventilu mam taky ale nefunguje to - fungovalo by ty kdybych to furt serizoval :-D. Pokud bych daval primazavani ventilu tak priste uz jedine elektronicke (mechanicke stoji za hovno). Jinak v Hyundayi I30 mame BRC a taky funguje suprove. Ochrana ventilu je vyresena ze se privstrikuje i benzin. Udajne kazdy 25.vstrik je benzinovy :-)
[bibi640]
(19.9.2014 6:47:42)
třeba landirenzo umí cng i lpg... problém je v tom, že to zvládne jednotka a vstřiky, ale musíš dát jinej reduktor a nejspíš i nádrž :-) cng se skladuje stlačený, lpg kapalný
[No_-_name]
(18.9.2014 21:40:43)
120 000km
[ED250]
(18.9.2014 21:33:28)
Vždy jsem měl BRC a zrovna teď jsem měnil po 10 letech nádrž, filtr a membrány. Vše jen a jen, že se to má a kvůli prevenci. Za 10 let a 120 00Km to nepotřebovalo nic.
[ED250]
(18.9.2014 21:32:16)
Potýkal jsem se celkem dlouho se systémem Zavoli. Nakonec byl problém v plynařovi, takže spíš než značku plynu vybírej kvalitního zkušeného plynaře. Stejně jako v jiných oborech, je jen pár výrobců a ostatní jen přelepují cedulky. Hodně italských plynařů nakupuje řídící jednotky od AEB, liší se jen FW (Elpigas, Landi Renzo, Lovato). U vstřiků a reduktorů to bude beztak stejný, nádrž nemá cenu zmiňovat, filtry se pravidelně mění a víc toho tam není.
[jc3]
(18.9.2014 20:01:03)
Každá firma propaguje to svoje.V životnosti vstřiků různých značek je veliký rozdíl.Doporučuju nedříve si o tom něco zjistit,až pak se rozhodnout.
radar>Kdyby jsi byl z okolí,poradil bych hlavně kam nejezdit :)
Doporučuju dát si dotaz zde:
http://forum.skodahome.cz/forum/333-lpg-neboli-propan-butan/
http://www.lpg-autogascentrum.cz/forum/
Chodí tam plynaři co zařízení montují.Doporučí na konkrétní typ auta,konkrétní zařízení.
[Leopold Makumba]
(18.9.2014 19:42:06)
Tak tohle je třeba věc na kterou by ses měl zeptat přímo u zdroje - u těch co LPG systémy montují. Spíš se ptej která firma je u tebe v okolí kvalitní a prověřená.
Já si nejdřív našel firmu. Tam jsem zašel, zeptal se před koupí AUTA jestli je vhodné na systém LPG, jestli s ním nejsou nějaké problémy a jestli se to náhodou nesere po pár kilometrech.
Moje Octavie byla odsouhlasena jako perfektní volba pro systémy LPG bez nutnosti přimazávání díky dobře dimenzovaným ventilům a všeho okolo.
Byl mi doporučen systém LOVATO. Téměř bezúdržbový systém a nehrozí u něj jiné závady než výměny filtru co X desítek tisíc kilometrů.
[Frodo]
(18.9.2014 19:26:24)
ČZ 150.352 lanka
[radar]
(19.7.2014 18:41:23)
Příspěvků:
1
, poslední:
30.7.2014 16:28:55
58085.
Informace
Ahoj,
nevíte prosím někdo z čeho pasují lanka? nějak se mi původní namíchala s ostatními a teď to nemám podle čeho oměřit. díky J.
Přidat příspěvek
Hledej, šmudlo...
[Venca_n]
(30.7.2014 16:28:55)
JAWA šmejd
[radar]
(1.6.2014 21:48:49)
Příspěvků:
1
, poslední:
6.8.2014 18:15:56
57563.
Informace
Štvou Vás také nekvalitní díly na naše jinak spolehlivé stroje? Pomozme si navzájem, pokud jste se setkali s nějakým šmejdem podělte se o to s ostatními kolegy. Fotku, popis šmejdu a kde jste jej koupili pošlete na jawasmejd@gmail.com, jakmile obdržím 20 šmejdů, zveřejním zde samostatné webové stránky. NECHTE TO HNÍT DOLE, DÍKY
Přidat příspěvek
Mám odznak ze srazu jawa klubu z r.1985. Co stím? Dá sa prodat a za kolik? tel. 604853683 , pouze zprávy, neznámé čísla neberu.
[lada]
(6.8.2014 18:15:56)
ČKP potvrzení o ukončení případu
[radar]
(2.4.2014 15:02:04)
Příspěvků:
1
, poslední:
29.4.2014 15:35:13
56941.
Informace
Ahoj,
ČKP ukončila "můj případ" (přítelkyně koupila auto, které nemělo placené POV, všechny náležitosti jsme měli OK, takže jsme nic neplatili). ČKP údajně před 14 dny odeslala písemné potvrzení, které pravděpodobně sežrala Česká Pošta. Pro všechny případy bych tento dokument chtěl mít v ruce. Telefonáty na jejich linku nemají nejmenší smysl, operátor opakuje "udělejte si print screen" a jeho nadřízená "buďte trpělivý". Jediné konstruktivní bylo: "pošlete stížnost a právní oddělení rozhodne, zda Vám papír znovu pošleme", takže by mě zajímalo, zda s tím už má někdo zkušenost a zda nemá nějaký paragraf o který bych se opřel. díky všem J.
Přidat příspěvek
dd
[dd]
(29.4.2014 15:35:13)
Jak správně dotáhnout šrouby na pružinách spojky KTM
[radar]
(20.3.2014 16:25:45)
Příspěvků:
5
, poslední:
20.3.2014 19:15:04
56814.
Cizí (tj. ne JAWA a ČZ) motorky
Ahoj, potřeboval bych vědět, jak bez momenťáku správně seřídit šroubky na pružinách spojky KTM 990, je tam udaný moment 10Nm, ale můj momenťák 10-210Nm asi není ten pravý, máte někdo nějaký nápad? v pátek na to jdu :(
Přidat příspěvek
jestli máš závěsnou váhu (mincíř), pak ji použij místo závaží
matka - klíč - váha - ruka
a máš momenťák :)
[maabo]
(20.3.2014 19:15:04)
jo tohle znám, ale nakalibrovat si tak momenťák mě nenapadlo, takže díky všem :), ale spíš jsem sázel, na: "špionplechama" mezi první lamelou a přítlačákem nastavit 1,5mm vůli přítlakem pružin
[radar]
(20.3.2014 19:04:52)
skombinoval by som krfov návod a tvoj momenťák,, daj závažie na rameno, a tvojim momeťákom skús zdvihnúť závažie,,, takto si momenťák skalibruješ
[Velorex]
(20.3.2014 18:13:20)
20cm páka (klíč) od středu matice a na konec pověsíš 5kg, máš 10nM
[krf]
(20.3.2014 17:47:02)
Utahoval jsem hlavu na CB a momenťáku jsem moc nevěřil, ta stupnice byla tak zmatená, že z ní nešlo co vybrat.
Tak jsem si na rukojeti označil 6 palců, vzal mincíř co mám na ryby a to nastavení si spočítal a zkontroloval. 10N na metru je 20N na půl metru a tak dál. Tož tak bych to asi řešil, hrát si s momenťákem až budeš v nějaký rozumný toleranci.
Chlap co s tím dělá v práci tvrdí, že ty laciný ukazujou stejně podle plotu, ale já měl rozmezi 15 - 20 footpounds takže to zas tak háklich nebylo.
[70CB750]
(20.3.2014 17:37:30)
Renovace brzdového obložení Pardubice
[radar]
(15.2.2014 18:34:47)
Příspěvků:
1
, poslední:
17.2.2014 19:14:07
56471.
Informace
nevíte někdo, kdo dělá v Pardubicích renovace brzdového obložení? vždy jsem to posílal do Tišnova k p. Králíkovi (velká spokojenost), ale z několika zdrojů jsem již slyšel, že to někdo dělá i v Pardubicích, ale zatím nemám kontakt a google také mlčí, díky Jirka
Přidat příspěvek
Vim, u Zámečku za Foxem. Tuším, že ulice Hromádkova. Telefon nemám, vždycky jsem se tam stavil.
[b29]
(17.2.2014 19:14:07)
Držák GPS za 199Kč
[radar]
(22.12.2013 15:52:16)
Příspěvků:
1
, poslední:
26.12.2013 17:43:17
55977.
Informace
V Hypernově Pardubice (U nádraží), mají tento držák za 199Kč (je ve žluté krabičce), je ve stojanu vedle regálu s autobateriemi dole
http://www.mot
oabbigliamento
.it/en/cases-b
ags/bags-navig
ator-and-smart
phone/multi-ho
lder-waterproo
f-for-gps-phon
es-ipod?zenid=
nkpff7338h90sa
qrsc3kkrkat3
nechte to hnít dole :)
Přidat příspěvek
pryč s tím
[radar]
(26.12.2013 17:43:17)
Cena motoru škoda Favorit v kovošrotu
[radar]
(15.11.2013 13:54:01)
Příspěvků:
20
, poslední:
17.11.2013 16:08:27
55719.
Informace
Ahoj,
potřeboval bych vědět jaká je cena roztříděného (železo + hlína) motoru Škoda Favorit ve sběru, chci ho prodat v kuse, ale zase ne moc pod cenou, díky docela to spěchá. Nabídka je 800Kč.
Jirka
Přidat příspěvek
Kdysi sem koupil motor 135 s tím že bych ho dal do Š 130 která měla ještě litinovou hlavu,ale nakonec semse nato vy,protože zapsat tam nešel a byl by problém s prodejem i technickou,tak semho střelil radši dál.
[GEPIN]
(17.11.2013 16:08:27)
radar: pokud to nějakej bastlíř bude chtít, tak si ji určitě udělá..
[mais]
(17.11.2013 9:27:16)
mais: hlavně do tý doby se všechny ŘJ typu ecotronic definitivně poserou :) teď jsem rozebral do sběru převodovku, příště motor
[radar]
(17.11.2013 9:04:45)
http://www.youtube.com/watch?v=Px77jf84IVU
[klouzek-ZNK]
(17.11.2013 0:33:53)
radar: pač to bude tak nebetyčná vzácnost, tak bych doporučil si na těch 20 let pronajmout bezpečnostní schránku v bance..;o) aneb lidi neblázněte...starejch oktávek a spartaků bylo mnohem míň a většina dílů dneska ceny netrhá..jeslti něco bude cenný, tak potom celý auta super zachovalý v limitovaných edicích (Škoda Henlein) a MTX
[mais]
(16.11.2013 21:35:10)
H0n71c73k: to by šlo, ale kde budu dělat, bordelu je hodně, ale místa po málu :)
[radar]
(16.11.2013 18:28:43)
si ho nechej 20 let a pak ho prodej ;) tak to je se vsim. je toho mraky vyhazuje se to, pak toho je malo a plati se za to nehorazne penize.
[H0n71c73k]
(16.11.2013 17:53:46)
ekotronik má 781.135E, není záměnný za jakýkoli jiný motor kvůli jinému emisnímu systému
[Roadrunner]
(16.11.2013 16:46:03)
Pajka: a jiný typ motoru, takže ti nebude sedět do TP, takže když jsem se rozhodoval co dál dělat hutě byly jasná volba
[radar]
(16.11.2013 14:32:53)
radar: napiš mí číslo toho motoru. 781 vim, jde mi o 136 bez dodatku
[krf]
(16.11.2013 8:40:33)
radar: Ecotronic měl jen jiný karburátor, motor je stejný. Prodej tedy v celku někomu, komu bude sloužit.
[Pajka]
(15.11.2013 21:18:34)
super, nový rozvody, pumpa, těsnění, byla srovnaná hlava, pohoda, jen to byl ecotronic
[radar]
(15.11.2013 18:33:18)
radar: a jak ten motor jezdí?
[krf]
(15.11.2013 16:29:25)
Klouzek: to už nemám, jinak se neboj už jsem jich pár dělal, minule mi sedlo zničilo okno :)
díky všem takže motor nechám jedině za 1000Kč, jak jsem chtěl jinak na jaře do hutí
[radar]
(15.11.2013 16:21:29)
Přesně nejvíc dostaneš když to rozděláš do šroubku adáš to do šmelcu
[GEPIN]
(15.11.2013 16:21:23)
kdyz sem dával do šrotu motory dva a nechal jsem si jednu hlavu a pak součástí tak z toho byly 2 litry
[krf]
(15.11.2013 16:06:57)
Ještě bych dodal že zbavovat hlavu železa je celkem vopruz.
[klouzek-ZNK]
(15.11.2013 15:49:33)
Když jsem rušil Fanouše, tak jsem rozdělal motor i skříň do šroubku, dostal jsem za to cca 1500 celkem, ale vloni.
Aporpo nezbyl ti držák altíku a altík ?
[klouzek-ZNK]
(15.11.2013 15:32:20)
na aukru se prodal za 610, takže to za 800 prodej a nebuď hlópé
[Kubas]
(15.11.2013 15:28:13)
Spěchat se dá i motocyklu JAWA...
[Venca_n]
(15.11.2013 15:23:47)
Vrata od dílny zateplení
[radar]
(24.10.2013 17:19:06)
Příspěvků:
22
, poslední:
26.10.2013 15:57:30
55488.
všechno ostatní
Ahoj chlapi,
potřebuji zateplit vrata na dílně, klasická konstrukce, jackelový rám, na něm palubky. Dovnitř chci dát polystyren 30 mm a uzavřít to plechem. Jen mi pořád vrtá hlavou, zda do toho plechu udělat díry na odvětrání, aby se mi to nerosilo. Máte někdo zkušenost?
díky Jirka
Přidat příspěvek / Zobrazit všechny příspěvky
Ohledně jeklového rámu, mě se na baráku 30 let stará vrata s jeklem dokola po nalepení 30 mm polystyrénu (ze stavebnin, jak psáno níže) zdeformovala do lichoběžníku, takže bez důkladného poklepu kladivem nešla zavřít. Od té doby klid, ale překvapení to bylo nemilé.
[jstefajn]
(26.10.2013 15:57:30)
Ohledně polystyrénu poradím klasický stavebniny.Prodaj polystyrén i po kusovkách,o dost levnější jak OBI a podobné.Pár desek mi v garážirozkousaly myši-extrudovanej by jim třeba tak nechutnal.
[daveho]
(26.10.2013 13:04:39)
Také jsem kupoval kusový polystyren v OBI. Je to tam drahé (asi 40 Kč jedna 10cm deska), ale pro kutila co chce jen kousek se nevyplatí objíždět speciálky...
[Aleš T.]
(26.10.2013 1:02:30)
my jsme zateplili schody a dveře na půdu polyuretanem ze starých chladících boxů :-)
[maspe]
(25.10.2013 21:16:28)
pajka kusový polystyrén má baumax
[Jean]
(25.10.2013 19:19:09)
Pajka: STAPUS Pardubice, 3m^2 polystyrenu 40mm tzn. 6 desek za 141Kč, zkušenost z dnešního rána :)
[radar]
(25.10.2013 18:51:34)
Maspe: Už jsem to tu vzpomínal. Ono té PU pěny je v kartuši dost a toho objemu v mezeře moc nebude. Vrata to zpevní a udělá homogenní izolaci. Apropo, chci vidět obchod, kde vám z balíku prodají jen pár tabulí polystyrénu. A kdyby jsi minul 3 kartuše PU po stovce...?
[Pajka]
(25.10.2013 18:35:52)
OK paráda, díky všem za rady :) Vrata jsou hotová už 10 let, ale až teď jsem tam začal v zimě topit, plech na krytí už mám nastříhaný, dneska koupím polyš a jdu na to :)
[radar]
(25.10.2013 9:48:12)
co polyuretan? Zašalovat - vypěnit :-)
[maspe]
(25.10.2013 9:25:20)
Radeji byvh volil polystyren. Vata rada nasakne vlhkost a pokud do ni vychazi rosny bod, bude mokra furt. Polystyren vlhkost nenasaje a XPS uz vubec ne, takze te nejaky rosny bod nemusi trapit. Polystyren je navic vyrazne levnejsi a lepe se s nim dela. Nevyhoda je horlavost, takze v garazi rozhodne necim nehorlavym zakryt.
[Deadman]
(24.10.2013 22:43:58)
Vruty na celou maringotku jsme myslím kupovali zde .
http://www.vis
impex.cz/cs/pr
odukty/spojova
ci-material-st
andardizovany.
html
[kocourluk]
(24.10.2013 22:38:24)
mame na garáži, i na dílně palukový vrata, mezi tím polystyren a z vnitřní strany děrovanej sololit. Garáž je nevytápěná, takže je to přes zimu omrzlý i tak
[Marlboro]
(24.10.2013 22:33:33)
Loni jsem daval novy vrata na stodolu.. rozmery tak nak, aby projela Tatra, uz nevim 3,5 x 3,5 ..priblizne. Kridla z jeklu. Jen postreh, jestli jses od remesla, tak to rikam zbytecne... Zavetrovani staci navarit plechovy trojuhelniky do rohu, nemusis krizem plochace pres cely kridlo.
Misto palubek se vyplati koupit ted par borovych prken na pile. Do kvetna si je nech proschnout, pak je hod k truhlarovi at je protahne a nareze na miru. Je to lepsi nez palubky. Borovice ma pryskyrici a vydrzi to desitky let. Puvodni vrata byly borovy, cely dreveny a podle me nejmin sto let stary. Palubky jsou mekky, tenky, nekvalitni drivi. Kdyz na to bude odstrikovat voda pri desti, zacnou se kroutit do lavoru. Na prisroubovani se delaj samorezny vruty(jsou dost drahy), vrataky nejsou hezky.
Zevnitr ma kamos na vratech v dilne sololit. Je lepsi nez plech. Byli jsme pro nej tenkrat v nakym spešl šopu, v obi to bylo prekvapive o dost drazsi.
Rosit se to z principu bude, je tam tepelnej most, musis na to myslet.
... tolik jen par tipu z vlastni zkusenosti...
[Loosek]
(24.10.2013 22:10:01)
taky máme vrata - rám jekl a zvenku plech, nalepili jsme mezi jekly 4cm poliš a k jeklům samořezkama přišroubované palubky a nerosí se ani hovno! Máme to asi 8 let +-...
[Bully]
(24.10.2013 20:57:38)
Vrata od garáže co máme doma cca od roku 1965 jsou z vinglového rámu rozděleného na 6 polí T profilem . Tj každá půlka má 2 přepážky do každého pole je vražen polystyrén a přikrytý sololitem . Sololit je držen pomocí pásků nastříhaných z plechu a přivařených k rámu. Na tvrdo kladivem prora ženým přes ten sololit a ohnutým . V zimě se pásky orosí ale ještě kupodivu neupadly . Rám byl natřený pásky si nikdy natřené nepamatuju. A ono to drží celé ty desítky let. Jestli ti na vrata svítí slunce nic neřeš ono to bude schnout i třeba v lednu . To by si musel mít v garáži mycí linku aby se to rosilo nějak destruktivně . Jestli budeš mít z venku palubky a uvnitř plech . Tak udělej mřížovou konstrukci kvůli kurvám zlodějským dej dva plocháče křížem kvůli křížení. Pak dej střešní latě jako rastr . V místě křížení s plocháčem je vem rašplí aby si měl z venku a zevnitř plochu . Z venku nabouchej palubky ( nejdřív je ale aspon natři proti plísni a houbám ) To se ti neztratí nikdy. Mezi rastry nabouchej polystyrén ten nejlevnější co seženeš. A zevnitř na to buchni ten plech nebo sololit . To už je na tobě . Když ten rám natřeš dnešní obyčejnou základní a vrchní barvou bude to věčné. Nezapomen ty palubky dávat s mírnou mezerou oni ty potvory když lehce nabobtnají tak zkroutí jakýkoliv železný rám . Když je natřeš celé z obou stran nic tím nezkazíš . Navíc se zbavíš toho nehezkého efektu že seschnuté místa budou zářit nanatřeným dřevem . Palubky se dají bouchat s přesnou mezírkou třeba na šablonu střihlou z 1mm plechu . Vím o čem mluvím posuvné dveře prohnuté do luku až samy seskočily z pojezdových rolen . Nakonec to dopadlo tak že se to odšroubovalo rám se otočil a palubky rozhodily na mezery . Na dvoumetrových šoupačkách to udělalo 3cm a byl klid .
[kocourluk]
(24.10.2013 20:06:31)
taky to resim. Chtel jsem polystyren, ale mam strach z toho ze pomerne dobre hori. Ve stary garazi se mi ho flexou povedlo zapalit. Budu davat vatu, ale nejakou tvrzenou, drzi tvar.
[Davy_]
(24.10.2013 20:01:33)
Mám 50mm polystyrenu na stejném podkladu co ty a 5let v pohodě. Nějak nebyl čas na ten polystyrén ani nic dát z vnitřní strany, tak nese již lehké "známky boje" :) Ale izolační schopnost je v pohodě. K těm palubkám je chycen šrouby přes víčka od piva. :) Časem asi předekluji překližkou.
[verdom]
(24.10.2013 19:55:22)
Tou pěnou to bude drahý jak kok*t, jde o to kolik do toho chce vrazit :) Extruďák je v tomhle místě zbytečnej.
A vata je lepší než polysťák - v rámci tep. vodivosti. Rozíl mezi lambdou fasádního a lambdou vaty je sice malej ale je tam
[Šídlo]
(24.10.2013 19:36:42)
Vata má horší izolační vlastnosti, jak polystyrén (EPS). Když už ale polystyrén, tak radši extrudovaný (XPS) barevný, je o cosi lepší. Nebo to vyfoukej polyuretanovou pěnou.
[Pajka]
(24.10.2013 19:21:44)
Dělali jsme něco podobného. Vrata do garáže z palubek. Na ně jsme zevnitř na jackely přidělali polysťák - asi 50mm). Na to jsme jen dali provizorně bublinkovou folii s tím, že to tam stejně bude pár let. Po dvou letech k-ce nejeví žádné známky čehokoliv (krom tep.izol. vlastností :D ) odvětrání tam bude max. spodem mezi folii a polysťákem. Rozhodně bych se toho nebál. Pokud to máš vytápěnou garáž (jako my - je v ní radiátor napojenej na topení v domě) tak no problem :) Vata mi tam přijde jako zbytečnej luxus
[Šídlo]
(24.10.2013 18:25:38)
Golf III nejde pořádně zařadit 1
[radar]
(9.10.2013 23:14:05)
Příspěvků:
21
, poslední:
16.10.2013 14:30:05
55357.
Automobily a jiné vehikly
obracím se na všemocnou věštírnu s jedním problémem, přítelkyně Golf III, když chci zařadit 1 tak zařadím většinou 3 a jednička jakoby ani v převodovce nebyla, nevíte někdo jak seřídit táhla řazení? díky Jirka
Přidat příspěvek / Zobrazit všechny příspěvky
tak zatím co jste se tu hádali o synchronech, tak jsem na to mrknul, objevil jsem nakonec táhlový systém se zemědělskými vůlemi, takže jsem si s tím nechal zakvrdlat, určil táhlo, vyjmul ho a vyšrouboval "vidličky" od kulových čepů, tím jsem táhlo prodloužil a zvětšil krok a už to maká jak má :)
[radar]
(16.10.2013 14:30:05)
Bobr> Auto se synchronem i na zpátečce jsi už i řídil ani sis toho nevšiml. Díky tomu jde zařadit zpátečka i při pomalé jízdě vpřed a nikdy nerachotí zuby. Na slušných autech považuji synchron na všech kvaltech včetně zpátečky za samozřejmost. Na rozpočtových křápech se hledá, kde ve výrobě ušetřit poslední korunu aby to přitom ještě pořád bylo schopné jízdy, tak tam lecos chybí.
[Deadman]
(11.10.2013 21:03:03)
u bmw 3 je synchronizovaná zpátečka už od řady E30 tzn od roku 85.
[Kalasnikov Č175]
(11.10.2013 19:28:31)
Tatuv kadour mel rovny ozubeni, ten knouravej zvuk se neda s nicim splest.
[70CB750]
(11.10.2013 13:35:40)
Borderer: mám asi 20 let starý BMW, zpátečku můžu zařadit klidně při jízdě krokem vpřed bez jediného nežádoucího zvuku, takže synchron tam asi bude a 100% je tam šikmé ozubení. Problém převodovek levnějších aut je především v jiném způsobu řešení zpětného chodu a přímém ozubení.
[Poli]
(11.10.2013 10:48:51)
JAWA-ceZetak: To myslíš vážně, nebo jako vtip s tou zpátečkou? :-D Já sem teda ještě nenarazil ani na jedno auto, který by na zpátečce synchron mělo. :-D
[Borderer]
(11.10.2013 10:14:11)
JAWA-ceZetak: V dnešní konzumí společnosti a době diletantů je to skoro i nutnost. Vždycky si říkám chudák převodovka když slyším na parkovišti, jak tam ti netrpělivci rvou zpátečku či jedničku ještě za pohybu auta opačným směrem.
[Ota]
(11.10.2013 10:09:09)
smajchl: nezdá se ti na tom neco? i zpátečky mají synchron... to koukáš co? ;)
[JAWA-ceZetak]
(10.10.2013 20:55:01)
JK: děkuji, to jsem potřeboval slyšet, díky i ostatním :)
[radar]
(10.10.2013 19:38:35)
Teď koukám, že píšeš, že to má lana. Tam bejvá ojetej takovej plastovej bazmek, kterej při pohybu řadičky z leva do prava zastrkuje a vytahuje táhlo z převodovky. Navíc na konci toho lanka, který tohle ovládá je kloubek, kterej se dá posouvat, čímž se to dá seštelovat. Nech si někým zahejbat řadičkou z leva do prava a bude ti jasný co to chce. Pravděpodobně bude stačit asi o 1-3mm posunout ten kloubek. Snese to docela velké vůle.
[JK]
(10.10.2013 18:23:45)
Dawid_BSM30+: máš pravdu je to TDčko :) vím o tom, ale upsal jsem se jak jsem ráno spěchal
JAWA-ceZetak: z 2jky na 1čku to taky nemaká, jakákoliv investice do toho krámu je nerentabilní, jedině bych to byl ochoten seřídit, protože když s tím jedu, dost mě to s...
[radar]
(10.10.2013 13:53:11)
Takže TD tam je to táhlama. Posunutý, nebo vykvrdlaný?
[JK]
(10.10.2013 12:12:22)
D - diesel (komůrkáč),TD turbodiesel (komůrkáč),TDi - přímý vstřik nafty (nemá komůrky), PD (PDi) pumpedüse (též nemá komůrky)
55kw je obyčejná stará jebka s komůrkama
[Dawid_BSM30+]
(10.10.2013 11:30:55)
Synchron na jednicce?
[Smajchl]
(10.10.2013 10:28:46)
a neni už odrbaný synchron? zkus zařadit prvně dvojku a z ní hned jedničku
[JAWA-ceZetak]
(10.10.2013 8:33:16)
Není nějaká chyba v kulise řazení?
[Ota]
(10.10.2013 8:28:24)
klouzek-ZNK: jenže felina má táhla z trubky, jenže tohle má "sofistikovaný" lankový systém
[radar]
(10.10.2013 7:24:01)
je to tdi 55kw, komůrkáč, ostatní kvalty jsou tam kde maj být a jdou lehce
[radar]
(10.10.2013 7:21:57)
Záleží na motorizaci. Tdi má lanama, zbytek táhlama. Co tam má za motor? Záleží jestli je celej rozsah páky posunutej vpravo, nebo jestli už je to tak vykvrdlaný
[JK]
(10.10.2013 4:56:50)
Mě nešla řadit jednička u Feldy, pak tam nešlo zařadit nic než trojka, tak jsem se na to koukl a bylo upadený to pomocný táhlo, nebo pomocná tyč či jak se to nazývá, tak jsem to vycukl, svařil a parádička.
[klouzek-ZNK]
(9.10.2013 23:41:18)
Gufera 39 32 8 do vidlic ! POZOR NA ZMETKY !
[radar]
(6.6.2013 16:24:46)
Příspěvků:
15
, poslední:
8.6.2013 9:39:53
53828.
Informace
Ahoj,
koupil jsem gufera pro kolegu, ale v Arkovu mají zmetky (na prodejně mají kus dražší o 5Kč proti netu), tak si dejte bacha, kdyby jste je někdo sháněli taky :) Ve firmě Gufero, ani nepochopili, co se jim snažím říct.
1) včera zakoupený kus, na první pohled viditelná silnější pružinka tzn. nedostatečný chod břitu, při nasazení není možný rotační pohyb hřídele (rukou s ní neotočím!)
2) cca 1 rok starý kus, po nasazení vše v pořádku
http://img13.r
ajce.idnes.cz/
d1302/1/1129/1
129660_eb75c24
8aa643d7f7a588
81b8e036ceb/im
ages/IMG_7389.
jpg?ver=2
zítra jim to odvezu na prodejnu, ale nečekám, že bych se dočkal správného materiálu
Přidat příspěvek
Vomi: ja myslim že ti to bude fungovat v pohodě, možná i ten samotnej stírací kroužek by to zvládnul. Já sem teda použil trochu jinej 39/32 a modrej, tak to je asi jinej materiál, ale de to tak ztuha že přes to neprojde ani kapka. Pod to sem dal ještě jednobřitý gufero a protočil na soustruhu spodek matičky na 39mm. Najeto mam zatim asi 500km a ani kapka :)
[dpdp]
(8.6.2013 9:39:53)
Velorex: No uvidíme. Každopádně je ta manžeta na hřídeli přimáčknutá dost, rozhodně minimálně stejně jako původní s pružinkou (soudě podle toho, jaký klade odpor pohybu). Ona ta manžeta má takový tvar průřezu, že po zamontování se tvarově zdeformuje tak, že je břit přitlačován ke hřídeli. No prověří to až sezóna. Stejně to vypadá, že tam budu muset nalejt vazelínu, aby to trochu tlumilo :) Tu by ta manžeta snad zvládla stírat
[Vomi]
(7.6.2013 22:44:09)
Vomi: neviem, ale odhadujem že ta manžeta dobre fungovať nebude. Tam kde sa používajú je brit pritláčaný na hriadeľ tlakom kvapaliny vo valci, ktorá sa dostane medzi brity a rozťahuje ich.. Tu máš nulový tlak a brit je úplne voľný, preto sú tam kružky (guferá) s pružinou.
[Velorex]
(7.6.2013 22:32:28)
Vomi: máš to zmáknutý parádně :) já tam zkusím šoupnout klasický gufero pokud bude, tak 2 břité s distanční podložkou a čest
[radar]
(7.6.2013 10:28:48)
Radar: no dvoubřité gufero 32x40x8 mi taky fungovalo ku spokojenosti (je to vlastně jednobřit s prachovkou), ale teď jsem zaexperimentoval s manžetou a stíracím kroužkem - tak to mají všechny lineární hydraulické systémy, tak uvidíme jak to bude makat. Foto zde:
http://vomi-ja
wa.rajce.idnes
.cz/4.5.2013_-
_Repase_matic_
tlumicu_-_nahr
ada_za_moderni
_ekvivalent_te
sneni/
[Vomi]
(7.6.2013 8:38:39)
Vomi: myslíš 2 břité gufero? to mě taky už napadlo, až vrátím arkovu 4ks tohoto šmejdu, tak je koupím, protože je u nás v krámě běžně mají na skladě
[radar]
(7.6.2013 7:36:17)
Já přetočil matice na 40mm a do matic nandal dnešní ekvivalenty - manžetu + stírací kroužek. Zatím jsem tomu dával zabrat jen v dílně ručně a těsní to výborně. Jsem zvědav, co to řekne na Albánii :)
[Vomi]
(6.6.2013 23:13:35)
a navíc
www.loziskahrk.cz/
maj pobočku i v Brně Králově poli :)
[Jenda.592_BSM30+]
(6.6.2013 22:46:53)
Kupoval jsem to u nich osobně jako gufero 32x39x8, jestli na něm je nějaké značení jsem nezkoumal. Bohužel, mám všechny zamontovány do matic a nemohu zkontrolovat potisk na guferu.
[holdas]
(6.6.2013 22:46:19)
s arkovem jsem spokojen
[maspe]
(6.6.2013 22:44:10)
Velorex: ano máš pravdu, jsou to gufera a ne manžety, ale už mi pracují v 350tce 7 tis. km k plné spokojenosti a když vidím co jsem koupil do japonce za 300Kč /2ks, tak nemám obavy
holdas: neměl by jsi nějaké označení, jestli by mi to neobjednali tady u nás, díky
[radar]
(6.6.2013 22:30:28)
Takto má vypadat:
http://ariocar
pus.rajce.idne
s.cz/Repase_35
3_1959#P527071
7.jpg
[holdas]
(6.6.2013 22:23:40)
až na to že ani jedno z gufier čo si dal do odkazu do vidlice nepatrí, uz som sa aj ja stretol s tym že bolo písane pre 32 hriadel, no na hriadel sa nasunuť nedalo
[Velorex]
(6.6.2013 21:51:52)
S firmou fožiska HRK mám zatím taky nejlepší zkušenosti...
[fatik]
(6.6.2013 21:17:16)
S Arkovem jsem asi skončil, co objednáte položku pod 15,- Kč bez DPH, tak se automaticky cena na těch 15 zaokrouhlí, takže za gumičku, cena za kus 1,- Kč zaplatíte 15,- Kč. Byl jsem asi poslední, komu objednávku počítali postaru, neměli to v obchodních podmínkách, takže po menší výměně mi to přepočítali (ušetřil jsem 130,- Kč) a v obchodních podmínkách to za 5 minut připsali.
Jinak tyto gufera kupuji v Brně Dornychu,
http://www.loziskahrk.cz/
jsou tam ty správné, vypadají jako původní.
[holdas]
(6.6.2013 19:37:29)
Změna účelu užívání auta
[radar]
(11.3.2013 17:45:28)
Příspěvků:
19
, poslední:
28.3.2013 10:24:03
52748.
Automobily a jiné vehikly
Ahoj,
jde ještě stále vyřadit auto z evidence na čestné prohlášení o změně účelu užívání? můj fakáč už to má za pár a pár věcí by se mi šiklo na mýho druhýho fakáče :) kdyby někdo něco chtěl tak je to 1991, málo vyhnilá, ale ECOtronic
díky za odpověď Jirka
Přidat příspěvek
tak 28.3.13 stále to funguje, ani štítky nechtěli, odnesl jsem si je zpátky domů
[radar]
(28.3.2013 10:24:03)
jestli to někde ještě dělají, tak neznají poslední úpravu - od července to je zase zakázaný. Vloni jsem v červnu rušil shnilý bawo se super motorem, v hradci no problem na čestný prohlášení, na jiném nejmenovaném úřadě správní řízení, návštěva úředníků a prokazování, co jsem kam uložil a jak jsem zlikvidoval olejové náplně (papír ze sběrného dvora). Tak se auto holt půl hodiny před zrušením prodalo do hradce, no...
[Kosťa]
(14.3.2013 8:33:41)
Jak pisou kluci nize, odhlasit auto timto zpusobem lze a jako bonus tento ukon poskytuje moznost uplatneni sve vlastni fantazie pri jinak strohem urednim jednani. Mne se osvedcila zmena ucelu uzivani "pro dekoracni ucely" (navzdory tomu, ze mi nasi vyhazovali vrak Skodovky, protoze hyzdi zahradu:-)). Dulezite je podepsat prohlaseni, ze auto stoji na soukromem pozemku a majitel si je vedom sankci, pokud by byl vrak nalezen mimo uvedeny pozemek.
[Jad]
(13.3.2013 1:30:37)
Dobo: Ano v Opavě jsem rušil 3 auta, nemají tam s tím vůbec žádný problém, ani to neřeší.
[Elfik]
(12.3.2013 17:05:21)
nezapomen vyrezat cisla
[Davy_]
(12.3.2013 13:31:56)
Davy_: neboj se, mám parádní mustr od ronda502 i s paragrafama, tak mě nedostanou :) bude to stát u mě na dvoře než to rozeberu a odvezu do šmelcu :)
[radar]
(12.3.2013 11:53:19)
běžně odhlašuji auta na čestné prohlášení, jak píše Davy, na vrakáci za karoserii dle stupně rozebranosti (váhy) dostávám 800,- - 1800,-
[dejvV]
(12.3.2013 9:25:43)
Dolin> U nas je parta podnikavejch cikanu, otevreli si vrakac, nevim jak ziskali opravmneni na likvidaci autovraku a za kompletni vrak zaplatej 1500,-, za nekompletni nic (ale musi chybet treba motor atp., drobnosti je nezajimaj), odvoz a nalozeni do 20ti km zdarma. Dal jsem jim feldu a tech 1500,- sem jim nechal, pac vedle je konkurence, kde vybiraj 400,- za chybejici baterku. Tak at chcipnou smejdi :)
radar> budou te upozornovat ze kdyz se to auto nekde objevi tak ze mas pruser, nenech se ukecat. Napis ze bude stat na soukromym pozemku a nejlip na tvym, aby nemohli chtit souhlas majitele.
[Davy_]
(12.3.2013 8:41:11)
Jo tu u nás chtějí už při likvidaci to že odevzdáte auto kompletní s gumama, baterkou a tak
http://www.druhotnesuroviny.cz/likvidace-autovraku.htm
. Za to co chybí chtělí vždycky nějaké kilo doplatit. Proto mě vždycky zajímalo jak po užít auto na díly. Přece kurva neodevzdám komplet auto k likvidaci a za 10sec si nepudu koupit na druhé auto moje vlastní díly,..
A navíc mě tedy nijak netěší to že můj (byť rezatý a nefunkční) majetek musím odevzdat někomu zadara.... nehledě na to že s tím v tom kovošrotě nedělají lautr níc a komplet auto slisují a pošlou do hutí..
[Dolin]
(12.3.2013 7:49:19)
Nemáte někdo zkušenost na úřadě v Opavě? Jestli mi to tam na to čestný prohlášení v pohodě vezmou.
[dobo350/634]
(12.3.2013 6:56:10)
super díky všem :), ronda502, pošli mi prosím ten mustr na mail z profilu, díky, jsem na to zvědavej, u Nás v Pardubicích mám zkušenost, že si extra vymýšlí
[radar]
(11.3.2013 23:01:11)
milánek - co úřad, to jiný výklad zákona a jiné požadavky :-/
[ronda502]
(11.3.2013 22:43:21)
mne normalne vzali cestny prohlaseni ze si to chci rozebrat na nahradni dily a vznikly odpad se zavazuji zlikvidovat dle zakona o likvidaci bla bla bla a dobry
[milánek]
(11.3.2013 22:20:08)
Já jsem boudu taky dal tentýž den do šmelcu :D
[klouzek-ZNK]
(11.3.2013 21:04:57)
Na úřadě (pak dotazem na třech různých) jsem narazil na tvrdošíjný tvrzení, že už jen ekologická likvidace a nějaký prohlášení že prý neexistuje. Tak jsem se otočil domů, naklepal papír s odkazem na platný paragrafy a najednou štemply lítaly bez jedinýho slova. Zjednodušujou si to akorát. Jo a nazval jsem to uzamykatelným odkládacím boxem. Jako ten box to teda sloužilo asi 20 minut, ale to už zase nikoho dál nezajímalo. Absurdistán...
[ronda502]
(11.3.2013 21:03:53)
Já jsem udělal z fáva psí boudu, všichni se chodili dívat na fotky, měli tam z toho malý vánoce.
[klouzek-ZNK]
(11.3.2013 20:57:18)
vyukovou pomucku sem kdysi pouzil, chteli potvrzeni organizace ktera vyuku bude provadet a jaka to bude vyuka :)
[Roadrunner]
(11.3.2013 20:34:24)
formular cestneho prohlaseni ti daj na urade.
je jim to jedno, jsou to urednici. boji se jen neznamych a novych veci, tohle je pro ne rutina, poradi ti.
zabava je byt kreativni pry vymysleni noveho ucelu uzivani. zkus treba udat "vyukovou pomucku"... abys mel cvicny objekt, na kterem se naucis opravovat auta.
jsem trochu masochista, ale tohlem je jediny zpestreni na urade, stoji za to zkusit.
[Loosek]
(11.3.2013 20:24:57)
Ouřadové dělají že ne, ale furt se ještě zákon nezměnil. Nejlíp to tam donýst rovnou na papíře s odkazem na §. Na to nemají co říct, bouchnou štempl a je to. Před pár týdny jsem takhle rušil filcku. Jestli chceš, můžu poslat mustr.
[ronda502]
(11.3.2013 19:39:42)
Hádanka při pondělku - "parohy sání/výfuku"
[radar]
(19.11.2012 11:04:26)
Příspěvků:
1
, poslední:
22.11.2012 12:46:34
51602.
Informace
Ahoj,
objevil jsem doma tyhle "parohy" (viz. data), neví někdo z čeho jsou? nějak mi je líto je hodit do šmelcu
díky J.
http://www.jaw
amania.info/ma
sters/frames/d
efault.aspx?co
ntent=userdeta
il&userid=2513
tady data:
http://www.jawamania.info/users/userdata.aspx?userid=2513
Přidat příspěvek
vysokozdvižnej vozík s motorem 1203, nebo taky myslím tudor. je to na horizontální karb.
[Míra 354/MT11]
(22.11.2012 12:46:34)
S11 startovací kolo dře
[radar]
(25.7.2012 15:23:48)
Příspěvků:
5
, poslední:
27.7.2012 8:42:40
50203.
všechno ostatní
Ahoj,
mám tu asi vcelku obvyklý problém, u S11 mi dře startovací kolo o karter, co s tím? napadá mě jedině vytočit patřičnou podložku na hřídel, je to můj první satanion S11, tak se obracím s dotazem na "radu starších". díky J.
http://radar2003.rajce.idnes.cz/S11_startovaci_kolo
Přidat příspěvek
dokonce tam pasuje ta podložko z podspojkovýho koše z kejvačky:) taky to tak mám
[Mates]
(27.7.2012 8:42:40)
to tam fakt patri? ja to tam dal aby mi to neskrtalo a rikal jsem si ze je to prasarna, ale do rozpuleni to musi stacit :)
[Davy_]
(26.7.2012 12:27:15)
z toho si nic nedělej, taky jsem jí na žádným stroji neviděl. Je to podobný jak s podložkama u spojkovýho koše. Mají být z každý strany a to jsem viděl zatím jen u jedinýho motoru :-)
[Marlboro]
(26.7.2012 7:24:28)
díky, už to snad chápu, bohužel jsem ani u jednoho ze dvou motorů tu podložku neměl
[radar]
(26.7.2012 7:16:20)
základ je mít dobrý ty půlměsíce, na kterých kolo běhá, nesmí být prasklý. V tomhle stavu je normální, že kolo dře, pač ho při položení na bok táhne gravitace. Když složís převodovku na sucho bez kliky, tak zjistíš že celým hřídelel a tudí i kolem se dá posouvat do strany o velký kus, ale stačí vymezit jen kousek aby kolo prácvě nedeřelo o karter. Na hřídel kola totiž patří vymezovací podložka, která posune celou hřídel doleva. na hřídel se dává po složení motoru a zadeklování spojky než nasadíš kliky šlapek
http://etovar.
cz/cs/ceske-po
valecne-motocy
kly/1610-stadi
on-vymezovaci-
podlozka-axial
ni-vule.html
[Marlboro]
(25.7.2012 18:34:08)
OT Rybízové čůčo
[radar]
(25.6.2012 17:04:15)
Příspěvků:
19
, poslední:
26.6.2012 12:28:31
49743.
Informace
Ahoj,
urodilo se mi letos hodně rybízu a jako milovník "rybízového čůča" bych si ho chtěl udělat, na internetu je sice mnoho různých návodů, ale moc ve mně nevzbuzují důvěru, napište prosím svoje ověřené postupy 8)
díky moc Jirka
Přidat příspěvek
charlie.vlcak: jj, jak praví klasik :-D
[Hruši]
(26.6.2012 12:28:31)
No jo, 100L ribizláku prečistí krv. Fuj, ja ribezle nemám rád, ale otec sa s tým hrá každý rok, pritom je to veľmi drahé víno v porovnaní s hroznovým. Do hroznového netreba cukor ani vodu (v tom lepšom prípade). A tu na 30kg šťavy 30 kilo cukru a je z toho 90L vína.
[Jean]
(26.6.2012 12:00:50)
sakrys boli mne hlava jen to ctu :-))
[milánek]
(26.6.2012 10:23:43)
charlie.vlcak: už jsem se bál, že to nikdo nenapíše :)
[radar]
(26.6.2012 10:16:47)
Recept je prostý, Váňo: na kilo hoven kilo cukru...
[charlie.vlcak]
(26.6.2012 9:57:23)
OK, nechám to rozkvasit v bytě, pak to přesunu do sklepní dílny a bude to snad OK, díky moc za cenné rady z praxe :)
[radar]
(26.6.2012 9:08:04)
Svoje pokusy kvasim v prizemi v chladnejsim koute, kam nejde primy slunko. Tejden to nekontrolovat si neumim moc predstavit, to by mi zvedavost nedala, kdyz to bourlive kvasi, tak kazdej den demizon pozoruju :-D
[veverka]
(26.6.2012 8:59:09)
Koukám, že co jawař, to taky zkušený píč:-) Ostatně na Krucemburku se to opět potvrdilo:-)
[Ota]
(26.6.2012 8:31:45)
rokmi, nie romi :o))
[Jean]
(26.6.2012 8:03:07)
kilo šťavy, kilo cukru, tri litre vody. Romi overené, kvasiť musí pomaly. Šťava ostane ako kal, po vykvasení treba stiahnuť a ostane krásne čisté víno.
[Jean]
(26.6.2012 8:02:38)
Jako s tim, ze bys to kontroloval jednou tydne ani nepocitej! Ze zacatku na rozjeti kvaseni to nechas v teplejsim prostredi a jakmile to zacne kvasit, tak do chladnejsi mistnosti a je nutny to denne hlidat, jestli to nekypi, je v bublacce dostatek vody a neroste uvnitr neco spatnyho.
...kdyz se tam perou cely plody a ne jen stava, tak to ziska vic aromatu a taky je na to lepsi podivana, jak v prubehu kvaseni vznasejici se rozmackany plody jezdej nahoru a dolu :-D ...chutove mi nejlepsi prisla smeska cervenyho a cernyho tak pul na pul
[Hruši]
(26.6.2012 0:10:56)
hmm to jsem to chtěl nechat kvasit mimo domov (s dozorem 1x týdně), to abych si to dal do obýváku a pořád to hlídal :(
[radar]
(25.6.2012 21:57:21)
Já mám z loňska špicovej rybízáček, poměr cukru jsem si našel na internetu, dávám teda kuličky přímo do demižonu - opraný a zbavený šťopek (mám trpělivost), to je vám mňamka, mám jenom z černýho rybízu a je to fakt pošušňáníčko, jináč používám ty žlutý kvasný kloboučky do kterejch se lije glycerin.
[klouzek-ZNK]
(25.6.2012 21:22:45)
standartně kvasit v ložnici, důležitej prvek je bublák, cokoliv nahrazenýho s igelitem je nesmysl. na vyštavnovani nejlépe použít odštavnovač, co trsy sežere celý, lezou z něho bobky a bokem vytejká jen štáva, hovna na kompost poměry nepamatuju
[krf]
(25.6.2012 21:17:55)
Ta teplota je osobní letitá zkušenost, při vyšších teplotách jsou chuťové vlastnosti výrazně horší. To máš jak se švestkami na slivovici, nižší teplota kvašení = lepší chuť.
[holdas]
(25.6.2012 20:19:38)
Dokud jsme meli dostatek rybizu, tak jsme surovinu neodstavovali, ale bobule rozmackali bez mleti prave kvuli horkym seminkum a smes dali kvasit, 25°C je rozhodne horni hranice, min je lip. Pak to zacne prilis bourlive kvasit a krom mizerny kvality to muze navic i pretect, vyvalit vodu z bublacky a znehodnotit se octovym kvasenim.
[Hruši]
(25.6.2012 20:10:12)
Nizsi teplota kvaseni dava chutnejsi vino. Alespon teda u bileho z hroznu. U toho rybizu by na tom nemelo tolik zalezet.
[70CB750]
(25.6.2012 19:57:59)
paráda díky, jen ta teplota, se mi úplně nezdá, všude se udává 20-25°C
[radar]
(25.6.2012 19:25:36)
Asi 3,5 litru rybízové šťávy, 2,25 kg cukru, 5 litrů vody, máš to na 10 litrový demižón. Pokud chceš sladčí, můžeš o 0,5 kg přisladit. Základ je přidat ušlechtilé kvasinky (Vínka), vyvaruješ se tím chuťových defektů, kvasit při teplotě 15-18°C, dvakrát přetáhnout. Rybíz mlet na odšťavňovací mašince bez třapin, jinak dostaneš pachuť.
[holdas]
(25.6.2012 18:46:36)
Stahovák spojky babeta 210
[radar]
(20.6.2012 10:08:17)
Příspěvků:
9
, poslední:
21.6.2012 21:37:33
49661.
Informace
Ahoj,
potřeboval bych vědět jaký je závit (ten určený pro demontáž) na spojce (ten buben co je na klice) , abych si v předstihu udělal stahovák.
díky J.
Přidat příspěvek
Lukáš Jawa 350/634 > my sme to ako chalani tiež tak zhadzovali keď sme ani nevedeli že je nato sťahovák. Ale lepšie to išlo páčením a klepanim po bubne dookola. A do 10 minuť povolil :D
[Milos634]
(21.6.2012 21:37:33)
No asi tady budu za hovado, ale dělali jsme s kamarádem jeho babetu a taky neměli stahovák. Potřeboval ji druhý den do práce, takže sundat se to ten den muselo. Vzal jsem střední kladivo, zkosenou částí šprajcl mezi karter a buben spojky a LEHCE zapáčil buben vůči karteru. Spíš jen tak "ťuknout", zhoupnout kladivo a odtlačit buben. Takhle na třech místech po obvodu bubnu a pěkně seskočil, nic se nepoškodilo. Šlo to v pohodě. Pokud máš ale čas nebo možnosti, volil bych stahovák.
[Lukáš Jawa 350/634]
(21.6.2012 18:09:33)
Milos634: díky moc, mám doma soustruh, takže nejjednodušší je si ho udělat :) budu ho potřebovat zítra nebo o víkendu (až mi tu babetu přivezou na opravu)
[radar]
(21.6.2012 16:25:21)
pokud ho budeš potřebovat až za pár dní tak ho kup. Zas takovou raketu nestojí. Furt lepší než se s tím mordovat. Kdybys to potřeboval honem, tak to by byla jiná :-)
[Marlboro]
(21.6.2012 7:45:22)
nejjednoduší je ho za 50 koupit
[JK]
(21.6.2012 1:22:12)
Zdar. Skočil som ti to teraz zmerať. Ten závit (ten veľký asi myslíš) je priemer 20mm a stúpanie ma jemné po 1mm.
...inak trojramenný sťahovák je na spojnu oničom. Ide to sním zle a tie prvé zvárane bubny to deformuje.
[Milos634]
(20.6.2012 23:12:38)
nikdo neví? nemám ani malý třípackáč stahovák a nechci riskovat zkřivení na cizím stroji :(
[radar]
(20.6.2012 22:14:23)
někdy to jde ale hrozí deformace
[kocourluk]
(20.6.2012 16:31:10)
..sundal jsem to normálně trojramenným stahovákem na řemenice. Nevim, jestli je to tak správně, ale šlo to normálně v pohodě..
[klick]
(20.6.2012 14:59:00)
ČZ 175.450 cena?
[radar]
(27.5.2012 11:13:49)
Příspěvků:
9
, poslední:
28.5.2012 13:42:39
49274.
Informace
Ahoj,
tak jsem dostal nabídku na jeden tuzemský dvouválec, ale bohužel už nemám místo a v kapse taky prázdno, takže musím zredukovat inventář, tzn. že musím prodat ČZ 175.450, kolik si myslíte, že za to můžu dostat? Před 2 roky, jsem vyměnil skoro všechno, už z ní ani nekape olej, má TP, všechno cajk, jediné co jí chybí jsou nové gumičky do zadních tlumičů a origo rámeček světla.
http://radar-dilna.ic.cz/obrazky/album_cz_175.450/index.html
Přidat příspěvek
chlup: chromy byly zelené a slezlé, a nádrž sedřená a navíc to někdo celé přefoukl syntetikou, takže jsem tomu moc neublížil
počítám s tím, že poptávka bude asi bídná, těch 8 jsem si tak představoval, stejně už nemám místo, tak bude muset jít
[radar]
(28.5.2012 13:42:39)
8000 s notama. Originál stav. (nádrž se čistila kyselinou)
http://www.dol
in.estranky.cz
/img/original/
22026/1-175-45
0-05-deluxe-ca
nada-018.jpg
[Dolin]
(28.5.2012 13:17:44)
No nechci ti brát iluze, ale s tou bílou barvou a stříbřenkou na chromovanejch dílech jsi z ceny dost ubral, takže si myslím, že pokud by šla za 8 tis, tak bys mohl být hodně spokojenej. Sám jsem ji vloní sháněl, takže to mám ještě v merku.
[chlup]
(28.5.2012 8:47:22)
já mám De luxku za 5 tisíc bez TP ale byla plně funkční a pěkná patinovka pokoud to máš i s notama tak kolem těch 10 tis.
[Johny]
(27.5.2012 21:49:47)
Já mám 125.453 a já se tehdy trochu vydup.l,koupil jsem si s tp a pěkném stavu origo,ale už před 6lety jsem za ni dal 10 000kč ale nelituji,i když příště bych asi smlouval.
[aron]
(27.5.2012 18:41:18)
jj taky jsem do ní tak nějak nasypal, byla dobrá, ale má malý rám
[radar]
(27.5.2012 15:54:23)
Mám stejnou motorku v podobném stavu,koupil jsem ji s TP za 5 tisíc s tím že dvacet let nejela a musel jsem udělat go motoru,koupit gumy,baterku atd...A kdybych ji teď prodával,tak bych viděl cenu taky kolem desítky, což tak přibližně pokrývá náklady.
[wlken]
(27.5.2012 14:02:12)
díky, mám podobnou představu, pokrylo by mi to slušnou část nového kusu
[radar]
(27.5.2012 13:32:16)
Do 10 000,- maximum.
[monty]
(27.5.2012 11:29:20)
Vadný cyklocomputer z LIDLu?
[radar]
(4.5.2012 18:34:21)
Příspěvků:
11
, poslední:
28.7.2012 19:58:30
48906.
Elektro
Ahoj,
mám letošní cyklocomputer z LIDLu (hlavně jako tripmaster), ale ukazuje nějak divně, ujel jsem podle GPS a podle tacho 22km, ale podle computeru jen 19km. Zdá se jakoby blbnul nad 80 km/h a počítal pomalu, máte někdo podobnou zkušenost, nebo mám vadný kus? Ještě mě napadlo rušení, ale mám odrušené fajfky NGK a VAPE, tak nevím kde začít.
díky Jirka
na závěr foto přístroje
http://img1.ra
jce.idnes.cz/d
0103/1/1129/11
29660_eb75c248
aa643d7f7a5888
1b8e036ceb/ima
ges/LIDL_2012_
cyklocomputer.
jpg?ver=0
Přidat příspěvek
tak jsem s tím laboroval a výsledek je, že to má asi slabý magnet, tak to dám na stadec :)
[radar]
(28.7.2012 19:58:30)
Sem totiž dal kdysi nové kolo a do jedné zatáčky přestal ukazovat tachometr . Až občasný závan spálené gumy mě donutil k hledání chyby .
[kocourluk]
(5.5.2012 8:58:17)
sem a tam to není chyba je asi snímac dá se vůbec koupit nový? Zažil nekdo poruchu přímo tacha?
[kocourluk]
(5.5.2012 8:50:40)
ukazuje zkoušel sem i jiný magnet dělá to až ve vysokých rychlostech . Takové běžné závady jako chybějící segrovka v kole a běhání kola
[kocourluk]
(5.5.2012 8:47:46)
také mám problem sigma po pár letech začala vynechávat vzdálenost magnetu co nejmenší to jde magnet sílu má při točení rukou v pohodě v
[kocourluk]
(5.5.2012 8:44:11)
takže díky všem
[radar]
(5.5.2012 7:54:56)
bude to pravděpodobně tím jak říká GeorgeB a tím, že jsem neprostudoval řádně návod
maspe > mě se taky tvářil, že je mrtev, tak jsem ho šel vrátit, ale na parkovišti před LIDLem ožil :) tak uvidíme je na něj 3 roky záruka
[radar]
(5.5.2012 7:48:16)
Nemáš jen blbě nastavený obvod kola?
[Ota]
(5.5.2012 7:28:36)
tak tenhle přístoj sice nevím jak funguje, ale už jsem ho 4x zničil (tvářil se nefunkčně) a pak zase ožil. Je pravda, že zatím jsem se do něj vloupal flexou, rozapdl se display a tak, ale zatím furt funguje :-))))
[maspe]
(4.5.2012 22:15:23)
platí jedno pravidlo....nesockuj a kup si sigmu...
[buchtic]
(4.5.2012 21:38:21)
Co zkusit posunout magnet na kole nebo snímač? Pokud by vůči sobě nebyly v nejlepší pozici, tak se může stát,že při vyšší rychlosti se občas nestihne jazýčkový kontakt sepnout a tachometr ztrácí nějaké pulsy.
[GeorgeB]
(4.5.2012 19:41:54)
Novější
Starší
1
2
3
4
5
6
...