SQL spojení: 1 (37), 0,172 s
v1.0.6221, Made by HejtmaMa (c)2005-2008, last restart: 14.6.2026 9:39:32
Dotazy uživatele
Motorky
|
Data
|
Práva
Zobrazit seznam
Dotazy
|
Inzeráty
|
Cestopisy
Novější
Starší
Dotazů na stránku:
1
2
5
10
20
40
60
100
Příspěvků k dotazu:
0
5
10
20
40
60
100
1
2
Jawa 354 - odběr proudu
[poustmann]
(22.7.2021 9:42:35)
Příspěvků:
7
, poslední:
22.7.2021 18:50:36
68722.
Elektro
Zdar chlapi,řeším jestli mi dobíjí dynamo. Při nespustenem motoru mi ampérmetr ukazuje, když zapnu zapalování a 8A ,když k tomu zapnu světla. Není to moc!? Když pak nastartují tak se to hýbe kolem 0 a se svetlama je to do -. Po hodně velkém zvýšení otáček se to lehce pohne do plusových hodnot. Dík za rady!
Přidat příspěvek
Profoukl sem ho. A začal vytékat benzín od otevřeného sání ale jen trochu. Zkusil sem tam dát 2926 a už to snad jede
[poustmann]
(22.7.2021 18:50:36)
Ten karburátor je někde ucpanej, bude potřeba ho vymontovat, rozebrat a řádně pročistit a profouknout, hodně pomůže ultrazvuková čistička. Někdy je potřeba čištění opakovat několikrát.
[pračlověk]
(22.7.2021 17:18:02)
Tak dobíjení jede. Bude něco s karburátorem. Když nacupuju tak jede a jak začne zdechat tak musím pricupovat aby nezdechla. To vím šroubem bohatosti ale nic nepomaha
[poustmann]
(22.7.2021 17:04:38)
Změřím. Baterka je nová. V klidu má 6.3 a při světlech a zapalování klesne na 6V bez nastartované ho motoru.
[poustmann]
(22.7.2021 13:21:08)
napatie nieje smerodatne, na funkci dobijania ma vplyv velkost prudu. Ci tecie do alebo z baterie. Samozrejme baterka by mala byt ok. Napatie cca 7,2V.
[jozef]
(22.7.2021 13:13:14)
Ok. Kolik tedy naměřit na baterce? Kolem 7V?
[poustmann]
(22.7.2021 13:05:49)
Na ampík v nádrži se moc nespoléhej. Na OHC s AEV regulací mám po zapnutí se světly taky pokles do mínusu, při nastartovaném motoru se to chvěje těsně nad nulou, při zapnutí světel kolem nuly. Když ale změřím baterku, tak to dobíjí normálně.
[longr]
(22.7.2021 11:32:22)
Nastavení karburatoru jawa 354
[poustmann]
(16.10.2019 19:58:55)
Příspěvků:
26
, poslední:
3.11.2019 18:32:17
67303.
Informace
Zdravím, mám karburátor 2924sbd18b HT 98 VT 50 Ať nastavuji jak nastavuji levý válec má svíčku cihlovou a pravý černou, která se zalepí a přestane pálit a moto jede jen na levý. Předstin nastaven správně. Poradí někdo jak nastavit nebo čím ještě by to mohlo být? Díky
Přidat příspěvek / Zobrazit všechny příspěvky
Zkusit přitáhnout hlavu, pak natryskovat podle typu filtru, nastavit základní nastavení (obojí jawarmaniakovy stránky) a projet. Pak, když to pojede, to můžeš o chlup obohatit.
[longr]
(3.11.2019 18:32:17)
Můžete mi prosím poradit jak dál? Mě už skoro nic nenapada
[poustmann]
(2.11.2019 19:43:43)
Tomáš S: Ale prd. Ladím směs s novými svíčkami. Pár kilometrů na plný plyn a z barvy určuju bohatost směsi.
[Bakoun]
(31.10.2019 8:48:11)
Poustmann: Nová svíčka se vybarví po ujetí cca 700 až 1000km. Do asi 500 km by měla mít izolátor téměř bílý. Pokud zhnědne, nebo dokonce zčerná za pár desítek km, je to špatně.
[Tomáš S]
(29.10.2019 18:49:31)
Sání mám otevřené s drátěnkou.
[poustmann]
(29.10.2019 7:17:45)
Ono tak záleží jaký máš sání. Jestli otevřené ( drátěnka na karburátoru) nebo uzavřené (jitrnice pod sedlem s drátěnkou a nebo s papírovým filtrem). Podle toho dej hlavní trysku. Na otevřené sání je větší (zřejmě těch 105), na uzavřené bývá tryska menší.
[Majkl250]
(28.10.2019 19:52:16)
Psal sem to špatně. dal sem ji na 4 zařez od hora. Takže výš.
[poustmann]
(28.10.2019 18:18:28)
Jehlu ale musíš dát výš, abys směs obohatil.
[longr]
(28.10.2019 17:58:29)
Dal sem tam 15tky a izolátory jsou bílé. Navíc mám dojem, že mi to málo dobíjí a začal vynechávat levý a z výfuku teče nespalený sajrajt. Nabil sem baterku a zkoušel dát jehlu níž abych obohatil směs. Stejné. Dát větší trysku? Na netu píšou u otevřeného sání až 105??? Na volnoběh jede dobře a vytáčet se taky nechá. Jak se ale rozjedu a zahřeje se motor je po srandě!!
[poustmann]
(28.10.2019 9:16:59)
Ono tomu záběhu kadla kadla nesvědčí. Motor se musí krmit a mazat. Jak píše Ota, je lépe tomu rozumně dávat a po dobré práci tomu dát pamlsek, trošku naprázdno vrknout plynem.
[longr]
(26.10.2019 20:36:39)
Diky Oto za věcné rady. Taky se mi zdá, že to na ty 17ky jede hůř. Maji bílý izolátor, ale okolí a elektroda černá. Trochu jawku projíždím a najeto mám necelých 500. Zkusím teda ty kopce a lehce ji protáhnout na 2 a 3ku.
[poustmann]
(25.10.2019 20:50:23)
Určitě směs neochuzuj. Pokud se motor začne utahovat, chce to rychle vymáčknout spojku, na chvíli zastavit a nechat ho trochu zchladnout. Není to těma svíčkama? Protože se motor při záběhu více hřeje, tak pokud chceš dát jiný svíčky, než předepsaný, tak leda chladnější, teda 14. Ty 17 určitě vyhoď. Možná ti to nejede právě kvůli tomu, že se svíčky přehřejou a chytá to samozápaly. Ale v tomhle počasí bych tam dal rovnou 15 a neexperimentoval bych. Zas takový teplo už není. Jinak se neboj vyrazit i do kopců. Mě se při záběhu právě motor uvolnil v kopcích, kam jsem, vyrazil cca. po 300 km od výbrusu a trochu jsem tam motor protáhnul na 3, protože to ani jinak nešlo. Hlavně, až dorazíš na vrchol kopce, tak jak zavřeš plyn, tak okamžitě vymáčni spojku a párkrát vrkni plynem a motor trochu protůruj, aby zchladnul, jinak bys to mohl snadno přidřít.
[Ota]
(25.10.2019 16:05:38)
Honit to nehoním. Jezdit cca 60 na 4ku a bez kopců. Jen rovina. Jedná se mi o to, že když jedu delší dobu těch 60 tak se motor prohřeje asi víc a začne se dusit a tahnout zpět. Zastavím, nechám ho jet na volnoběh půl minutky a jedu dál. Dal sem 17ky svíčky. Bylo mi to doporučeno ,když to nehoním ,protože se více prohřívají. Zkusit dát jehlu níž?
[poustmann]
(25.10.2019 15:35:00)
Jen pru upřesnění: tím šroubkem nastavuješ bohatost volnoběžný směsi, takže zhruba do 1/3 zdvihu šoupátka.
[Bakoun]
(24.10.2019 19:27:05)
Ota má pravdu, nový to nehoň a šteluj do výkonu po 1,5-2 tis. km
[Verdom]
(24.10.2019 13:52:04)
200 km po výbrusu je hodně málo. To se motor teprve začíná postupně uvolňovat, takže není divu, že netáhne. Hlavně ho moc nehoň, ať nezadřeš. Chce to mít na záběh bohatší směs dle manuálu a ochudit jedině tehdy, pokud by byla tak bohatá, že by se to např. na volnoběh ulejvalo, zaolejovávala se svíčka, apod. Černější svíčky v záběhu nevadí. Směs nastav na normální provoz až tak po 2000 km.
[Ota]
(24.10.2019 9:15:20)
No štelování karbu popsal třebas Zdenál v Jawabláznech:
http://jawablazni.cz/serizeni-karburatoru/
A co za trysky podle typu karbu najdeš zase u maniaka.
http://jawarmaniak.wz.cz/technika/karburatory.html
Tak poštuduj a zkoušej. ;-)
[Verdom]
(23.10.2019 21:12:20)
Otevřené sání.
[poustmann]
(23.10.2019 19:27:16)
Svíčky N15C. Lechce černá na pravém. Cihlová na levém.
[poustmann]
(23.10.2019 19:26:42)
Svíčky N15C. Lechce černá na pravém. Cihlová na levém.
[poustmann]
(23.10.2019 17:39:04)
Karburator jawa 354
[poustmann]
(28.8.2018 12:37:19)
Příspěvků:
9
, poslední:
8.9.2018 7:16:28
66305.
Informace
Zdravím, můžu dát na jawa 354 otevřené sání karburátor 2926 SBDb 2653?
Přidat příspěvek
střilelo to jen na volnoběh
[poustmann]
(8.9.2018 7:16:28)
jehla 3 zářez od shora. Motor je po GO v záběhu!
[poustmann]
(7.9.2018 22:52:12)
Dal sem tam 2924sbd18b. HT 98 VT 55 ( na 50tku mě to střílelo do sání) šroub povolen o 1/2 otáčky. Může to tak být? Jawa 354 otevřené sání
[poustmann]
(7.9.2018 22:49:44)
Může, jen ho musíš patřičně natryskovat a vyzkoušet, jestli to s tím nastavením jede.
[longr]
(30.8.2018 7:29:07)
OK. Nahrada 2924sbd18b. Muže být i 2924sbd17b což je na čezetu 175???
[poustmann]
(29.8.2018 22:35:03)
Dát ho tam můžeš, ale musíš pak odladit natryskování. Motorka líp pojede v otáčkách, ale ztratí spodek. Tzn. pro kývačku s otevřeným sáním relativně nahouby.
[longr]
(29.8.2018 9:42:03)
Jo, preklep. Melo tam byr 2924 SBD. Dik (:
[Krizoň IV.]
(28.8.2018 22:50:46)
2926? Překlep?
[JZ]
(28.8.2018 22:33:37)
Ne, na kejvacky 350ky patri karburator s prumerem 24mm, tj 2926 SBD.
Navic pokud mas otevrene sani, zkontroluj si zda mas kryt karburatoru na SBD. Kryty karburatoru se lisi na 2924m a 2924sbd. Na kryt 2924tr se SBD napasovat da.
[Krizoň IV.]
(28.8.2018 22:20:31)
Zavařeni a vyvložkovani karteru
[poustmann]
(11.4.2017 18:13:15)
Příspěvků:
9
, poslední:
11.4.2017 23:58:02
64328.
Informace
Dobrý den, potřebuji opravit uložení ložisek v karterech a uložení vodící hřídele řadících vidliček. Nevíte o někom kdo to dělá?? Nejlépe v okolí Zlínského kraje? Díky za rady.
Přidat příspěvek
jawa354: bylo to v roce 14, cca 3 týdny. Kartery na j-cz 150/352. Jednak díry kliky, jedna k díry pro převodovku, co díra to 1000,-, celkem 4500,-. Nu což. Aspoň mi sedí číslo rámu a motoru (jsou stejný). Motor jsem dostal k moto s tím, že je kaput a neví se proč...Majitel to vyřešil výměnou za motor co měl po ruce. Ceník mají na stránkách
http://www.rrkovo.cz/index.php?iframe=kartery.htm
[bobanito]
(11.4.2017 23:58:02)
Alitron: To jsem tam našel taky, ale to je jen vyvložkování tyčinky řadících vidliček, nevím jestli by zvládli vyvložkování ložisek kliky. Taky jsi myslím, že to někam posílají a ještě jsi natom nějakou tu kačku vydělají.
[jawa354]
(11.4.2017 22:48:24)
V okolí zlína to dělají v motoveterandílech, zde prosím:
http://motovet
erandily.cz/g4
290.Oprava+ved
en%ED+%F8ad%ED
c%EDch+vidli%E
8ek.html
[Alitron]
(11.4.2017 22:21:39)
To by zaujímalo aj mňa ako dlho to trvalo a aká bola cenovka, tiež mám jedny kartery na opravu.. a vôbec robí to ešte niekto iný? prípadne na Slovensku?
[gargamel]
(11.4.2017 22:04:47)
bobanito: můžeš prosímtě napsat jak dlouho jim to asi trvalo a kolik jsi za to řekli?
[jawa354]
(11.4.2017 21:39:05)
Psáno z mobilu. Po telefonické ...Kartry ...
[bobanito]
(11.4.2017 21:16:49)
Já jim po telefonu domluvě poslal karty poštou. Vše proběhlo bez problémů. ...Mám to k nim asi 300 kilometru.
[bobanito]
(11.4.2017 21:14:59)
Hmmm, Liberec je trochu z ruky.
[poustmann]
(11.4.2017 20:20:57)
Pokud nenajdeš někoho blíž, tak ti to třeba pomůže:
www.rrkovo.cz
[pmr]
(11.4.2017 19:46:15)
Kartery 354
[poustmann]
(11.4.2017 18:06:19)
Příspěvků:
8
, poslední:
12.4.2017 7:49:28
64327.
Informace
Dobrý den, jaký je rozdil mezi kartery se steftem na viko karburatoru nad uchycenim karburatoru v karteru a karterama, kde ten kolik není? Dají se zaměnit a kolik tam dodelat?
Přidat příspěvek
Zaměnit to můžeš, ale jen tak že dáš oba kartery stejné, určitě ne že dáš každý jiný. Většinou by ti měly čísla co jsou nahoře jakoby pod válcema musí být stejné.
[jawa354]
(12.4.2017 7:49:28)
Ano, to jsem myslel. Můžu to zaměnit,ze?
[poustmann]
(11.4.2017 23:29:13)
poustmann: zřejmě jsi myslel tento rozdíl v prostoru klikovky.
http://mrosta.
rajce.idnes.cz
/jawa350_karte
ry/#2014-05-08
-1202.jpg
a nebo
http://mrosta.
rajce.idnes.cz
/jawa350_karte
ry/#WP_2017041
1_23_08_06_Pro
.jpg
První fotka je starší provedení a druhá je novější, oba motory mají ale označení 354. Zřejmě u novějšího provedení chtěli výrobci zamezit profukování vzduchu mezi prostorem klikovky.
[jawa354]
(11.4.2017 23:19:35)
myslíš tzv mazací kanálek nebo koho ?
fotky se nahrávají na
www.jpeg.cz
[Klouzec]
(11.4.2017 20:22:50)
Diky za vysvětlení a co ta dražka v boku v prostoru klikovky?? V nových je jen ta od ložiska ke kraji a už nepokračuje do boku. Hodil bych foto ,ale nevím jak. Díky za vysvětlení
[poustmann]
(11.4.2017 20:19:39)
Kejvačky staršího provedení měly prostě péráckej karb a kryt byl uchycen packama v dloubkách na blocích, výřezem na tom šroubku a gumou v tý kopuli. Novej monoblok byl jen šroubovanej víčkem na karbci.
[Klouzec]
(11.4.2017 19:38:26)
Nebuď tak hr... Kartery s kolíkem na kryt karbce jsou starší typ, bez novější jak sis sám odpověděl, zaměnit jdou, vyvrtáš tam díru a dáš kus šroubu, ale vyrobíš tím zase nějakou kurvararytu!
[Klouzec]
(11.4.2017 19:36:49)
Ještě mě napadá, že ty novější bez kolíku nemají ani tu dražku na boku v klikových skříních
[poustmann]
(11.4.2017 18:22:57)
vymezeni převodovky jawa 354
[poustmann]
(17.12.2016 14:39:17)
Příspěvků:
7
, poslední:
20.12.2016 9:42:13
63793.
Informace
Dobry den,
pročítám si vymezování převodovky v Dočkalovi Údržba.opravy a seřizování motocyklu jawa. Píše, že se má vymezovat vlevo ( ze strany spojky). U hlavního hřídele je jasné, že se podložka vkládá mezi ložisko a kolo pevně spojené s hřídelí. Ale na předloze bude jak vymezovat mezi čelem pouzdra a kolem jedničky co je na předloze na volno??? Vyskakovala mi trojka, čím dále by to mohlo byt? Vůle a oholené hřidele a kola jsou jasne. Jak poznam pravou a levou vidličku?? Přede mnou ten motor někdo dělal a chci to zkontrolovat. Díky za odpovědi!
Přidat příspěvek
Ještě k těm vymezovacím podložkám... Jestli je dát směrem do převodovky, nebo pod ně... Dočkal myslím popisuje dávat je směrem do převodovky, ale tady na Jawamanii se psalo, že se podložka v motoru může rozpadnout (např. Honza Velorex, viz
http://www.jaw
amania.info/po
radna/detail.a
spx?questionid
=19776
). Bezpečné je dát je pod futro (pod límec futra). Taky to tak dělám, proč riskovat... :)
[Peterson]
(20.12.2016 9:42:13)
Jak píše maspe, omleté náběhy vyřešíš jedině nákupem lepších či nových hřídelí. Pokud nearetovaný čertík nedosunul vidličku v kulise na své místo, mohlo to vyskakovat taky. Vždy to chce každou rychlost zařadit a skouknout zda je čep vidličky tam, kde má být. Měli jsme replikové kalhotky a úhel mezi čertíkama byl menší a nedovoloval posun vidličky do krajní polohy a vyskakovala rychlost taky. Nákup zachovalého originálu to vyřešil. Jinak pokud bys měl toho omletého víc. Sesa má komplet rychlostku. ;)
http://www.fic
htlkramek.cz/n
ahled/komplet_
predovodka_pan
el.html
Já ji ještě netestoval, ale fachat by asi měla taky v pohodě.
[Verdom]
(18.12.2016 22:04:10)
v ideálním případě to kolečko na hřídeli drží za cca 5mm, když máš na kolečku i hřídeli 2mm radius, tak drží za 1 mm. K tomu si připočti, že tam musí být tak 0,5mm vůle na vidličce a něco málo udělá vůle vidličky na tyčce a v kulise. Takže při 2mm rádiusu na obou dílech už to téměř nemůže fungovat. Tohle už je po smrti -
http://junkyard.wz.cz/temp/motor/original/P9210204.jpg
Vypadlý kolíček z čertíka může způsobit, že to špatně řadí, ale vypadávání by způsoboval leda z důvodu, že by docháelo k nedořazování kvaltu. Rychlost na místě drží kulisa, která je v dané poloze aretovaná kuličkou.
[maspe]
(18.12.2016 9:04:07)
No pokud čertík neměl aretaci, a jsou omletý drážky na hřídeli, tak to určitě dej do kupy. Oboje je pro řazení fatální a těžko říci, co vadilo víc. Navíc pokud ta aretace z čertíku emigrovala za jízdy, může stát za tím odštípnutým zubem a tak bych koupil asi oba čertíky taky nové. Až vymezíš vůle, stáhni si motor a zařaď všechny rychlosti a sleduj, jestli to nikde nedře a všechno chodí jak má. Je to lepší jak překvapení s vyhřátou vidličkou u motoru v rámu. Koukni i na nanýtování vidliček. Jednou mi emigroval ten kolík a dvojka s trojkou najednou moc nefungují. Od tý doby to sichruju plasmou ;)
http://verdom.
rajce.idnes.cz
/Panelka_z_Tit
anicu/#P110072
0.jpg
[Verdom]
(18.12.2016 8:32:10)
Ještě mě napadá. Jak jsou na kalhotkách ty dva čepy co hýbou kulisou tak na jednom sem měl vypadlou tu malou hridelku co je z boku cca 2mm tloušťka. Tím by to taky mohlo být? Ze neudrží kulisu v nastavení? Jinak na předloze je nadtiplej zub a na rýhování se mi zdaji z boku náběhy. Jen z jedné strany a zrovna že strany trojky. Asi sezenu novou.
[poustmann]
(18.12.2016 1:34:13)
vidličky jsou stejný, nicméně je po rozpůlení dobrý si je označit který byly kde (pokud je nebudeš měnit), stejně tak kolečka, který jdou prohodit
[Marlboro]
(17.12.2016 19:37:04)
podložky se dávají mezi futro a kolo, případně někdo je dává i pod futro. Zrovna kejvačka je na vymezení dost háklivá, tam bych s tím dost laboroval. Občas kdyžse špatně sejdou vůle může být i stav, že je vhodné vymezovat z obou stran. Obecně jde o to, dosáhnout maximální kontaktní plochu přenosu síly při zařazené rychlosti tak, aby v neutrálech kola neškrtaly i při započtení vůlí a aby nebyly kvalty dořazeny na sílu, aby se nevydíraly vidličky.
Ad vyskakující trojka - špatné vymezení, opotřebované díly (hřídele kolečka vidličky), humpolácké užívání, velká vůle v kulise, ohnutá tyčka vidliček, přepnutý sekundární řetěz a možná ještě něco dalšího.
Levá a pravá? Pravou bych hledal u sekundáru, levou u primáru.
[maspe]
(17.12.2016 19:32:43)
Technický výkres vtahovaku hřídele
[poustmann]
(6.12.2016 9:24:40)
Příspěvků:
9
, poslední:
11.4.2017 10:05:54
63731.
Informace
Kde se dá sehnat výkres vtahovaku hřídele kliky?? Chci si ho vyrobit. Díky
Přidat příspěvek
Moc nerozumím, jak je to myšleno s použitím toho stahovaku
[poustmann]
(11.4.2017 10:05:54)
vem nahradni maticku na kliku, přivař k ní velkej imbus, a pak muzes pouzit stahovak, co se pouziva na vytlaceni, akorat ho podlozis par starejma loziskama. fotku ted nemam.
[Hipik]
(7.12.2016 15:41:18)
Já mám vtahovák horkovzdušku z baumaxu za 350,- funguje spolehlivě
[Klouzec]
(7.12.2016 11:53:08)
Nebo se zeptej tady vasekzloch@centrum.cz ten je vyrábí.Pokud by se ti nechtělo se s tím vyrábět.
[Mirek56f]
(6.12.2016 18:32:34)
Řekl bych, že vtahovák tady v technice linkovaný G. je univerzální na všechny 125/175/250/350 od kývačky výše. Vřeteno má na jedné straně vnitřní závit M16x1,5 (125/175), na druhé M18x1,5 (250/350). Vnitřní průměr pouzdra 25,2mm se dá navléknout jak na 25mm čep 250/350 (ložisko 6305) tak na 20mm čep uložený v 6304 (tam se bude opírat o vnitřní kroužek ložiska jen okrajem, ale to stačí). Což mi připomíná, že už jsem dlouho nic nechtěl po svém oblíbeném soustružníkovi..když už budou ty vánoce :)
[T. A. Jawettsson]
(6.12.2016 16:49:42)
pozor ten katalog mám origo a není tam psáno na jaký typy Čezet to je, je rozdíl 175 cz a 250 Jawa
[Klouzec]
(6.12.2016 12:16:35)
myslíš tohle
http://jawamania.info/Files/tech/Montazni_naradi_05.jpg
[G.]
(6.12.2016 12:11:07)
Sednout si do dílny s kusem papíru, oměřit základní rozměry, zbytek vymyslet a pak to celé nakreslit na čisto :)
[Vesnican]
(6.12.2016 11:32:40)
Děkuji předem za pomoc.
[poustmann]
(6.12.2016 10:19:38)
JAWA 354 -štěká do sání
[poustmann]
(13.12.2011 0:36:21)
Příspěvků:
9
, poslední:
14.12.2011 10:28:25
46995.
Informace
Čím je způsobeno, že mi jawa než se zahřeje pšiká do sání ( mám karburátor ze sitovaným plechovým víkem na zavírání) a jak se zahřeje, já se rozjedu a jedu na plnej tak mi po chvíli začne táhnout zpět a ztrácet výkon???? Byli jsme v létě s kamarády v J. Hradci (cca 250 km cesta) na motorkách na týden a zpátky mi do kopce v ní jako praštilo ,pak zvonilo, chcípla ale ja ji po minute natočil a dojel za deště v chládku dom jako by nic ale druhej den za sluníčka se jel projet a dělala toto. Chci to přes zimu spravit. Díky za rady.
Přidat příspěvek
místo hadru máš v sání čivavu
[daveho]
(14.12.2011 10:28:25)
A dělá to z toho sání haf haf, nevo vrr haf ? :D
[klouzek-ZNK]
(13.12.2011 14:50:01)
Začíná táhnout zpět? Tipoval bych zapomenutej gumicuk na nosiči nebo tak něco :-) Tipuju rozhozený kladívka, blbej odtrh, pecku, prostě základní seřízení. A i kdybys jí přidřel tak to nejni katastrofa a dá se to většinou trošku opravit.
[dePorsche]
(13.12.2011 10:17:23)
Asi se ti v tom dešti a chládku nastydla. Zkus rozpustit v M2T acylpirin, prý to pomáhá... Teď vážně: záleží na stupni zadření, pokud to není nic brutus, jako že podle toho co píšeš, asi nebude, dá se rozleštit šmirglem (vygoogluj si "rozleštit prasátka"). Pokud budeš mít ve válci vyoranou brázdu, pak je to samozřejmě na výbrus.
[ladis]
(13.12.2011 10:08:56)
Jen dodám. Pokud je přidřená tak jedině novej výbrus nebo jake jsou možnosti???
[poustmann]
(13.12.2011 9:48:53)
Toho přidřítí se bojím. Hlavy sem důle neměl ale chci je zkontrolovat abych to kdyžtak mohl nechat opravit. Jinak karburátorem to nebude pač před tím jela dobře. Já bych to taky tipl na předstih a přidřítí.
[poustmann]
(13.12.2011 9:47:42)
Může to bejt všechno, co napsali kluci. Od špatně seštělovanýho předstihu nebo jinýho problému v elektrice, přes nesprávně nastavený karburátor, až po přidření.
[Ota]
(13.12.2011 8:12:36)
čistě náhodou, nepřidřela se ti na válci (měl jsi sundané alespoň hlavy? Jinak kontrola vše co píše krf :-)
[SHARP]
(13.12.2011 7:22:25)
třeba vynechavajici svicka, vadná fajfka, oxidace kabelů, rozházená kladívka, pecka na kladívku, rozhašenej nesprávně otryskovanej karburátor atp.
[krf]
(13.12.2011 6:34:28)
Třepe se za 2.
[poustmann]
(1.6.2011 23:30:10)
Příspěvků:
14
, poslední:
2.6.2011 20:26:55
44035.
Informace
Čím může být způsobeno, že se moje 354-ka při rychlosti nad 70km/h rozechvěje a roztřepe??? Může to být že tam mám 17-ti zubé kolečko a je to její maximálka? rafek i duše jsou v pohodě zkoušel sem s nima točit a nehází. Ještě sem si všiml že do zatačky mě lehce ustřeluje zadek. Jo a ještě je to to samý chcění jako když vytočím motor a podržím ho v otáčkách tak se to třepe jako prase. Skrátka to v 70 začne řvat třepat a ja už se bojím přidat abych se náhodou neválel
Přidat příspěvek
chtělo by to sehnat nový ty pístky, ale nevím kde. Mám jeden více oježděný, ale podařilo se mi to vykompenzovat hustší směsí oleje. Pokud bude vyježděný moc, tak to asi už pak nepomůže. Jedině koupit nový
[Vomi]
(2.6.2011 20:26:55)
kocourluk: Různou kombinacej podložek a pružinek v pístku a pod tou vodící trubkou. Když jsem pároval tlumiče na třindu tak to byla koupel v oleji na celý odpoledne.
[Hlade]
(2.6.2011 14:03:11)
ono s olejem je to kus od kusu . Jednou sem měl na stole všech 6 tlumičů co mám doma . Každý tlumil jinak . Postup byl rozebrat vyjít zbytek humusu naplnit benzínem vyplácímout do čísta vyfoukat nechat vyschnout naplnit. Dva stejné sem nenašel . Dá nekdo návod jak to ovlivnit? V jednom mám tlumičový olej 30+20ml o2t a v druhým jen o2t a jdou +- stejně.
[kocourluk]
(2.6.2011 13:25:31)
Do zadních jedině tlumičák, maximálně nějakej mix.
[Ota]
(2.6.2011 13:12:39)
na tlumiče se chystám o víkendu. Jakej olej tam dát ten tlumičovej nebo motorovej. Už mi i jeden říkal že pokud jezdím jen v letě za tepla tak tam mam dat M6AD at je to tužší. Jinak spojka je minulej rok nová
[poustmann]
(2.6.2011 10:53:44)
a nemáš v kopru spojku? když začně řvát a třepat se?
[radar]
(2.6.2011 9:20:03)
ten ustřelující zadek bude asi zadníma tlumičema, který netlumí a tím nedokážou udržet zadní kolo ve styku s vozovkou. Měl jsem v těch zatáčkách podobný problém. Rozebrání, výměna slavíků a oleje a těch silentbloků ve kterých ty tlumiče drží a jízdní vlastnosti se změní k nepoznání.
[Vomi]
(2.6.2011 9:08:11)
uskakující zadek - povolený výplet, ložiska, vytlučený buben, vymlácená kyvka, nesouměrně fungující tlumiče
vibrace motoru - rozhozená klika, házející spojkový koš
[maspe]
(2.6.2011 8:56:45)
jinak 70 musí jít na trojku tak zkus stejnou rychlosttí projet stejnou trasu . Maximálka moji 354 na trojku je 80-96digi . 17 mám taky nebo možná i menší . Zkontroluj si tachometr pomocí těch radarů co blikají v každé 3 vesnici.
[kocourluk]
(2.6.2011 8:38:12)
zkus vzít za dráty v kole jestli nejsou vytahané a volně. Potom uložení tlumičů někdy bývají ty válecky uplňe na šrot. Když už budes mít tlumiče venku tak z nich vyndej pružiny a zkus jak tlumí . Zkoušel si ji vytočí na stojánku a kouknout jak se točí zadní kolo? Bacha ať ti při tom neujede . Tak staré máš gumy?
[kocourluk]
(2.6.2011 8:07:39)
asi bude něco i na tom uložení pač když to do zatáčky naklopím tak mě to sem tam ustřelí jakoby zadní kolo plavalo a vynese me to zadním kolem jakože ze zatáčky a zatancuje zadek.
[poustmann]
(2.6.2011 0:27:38)
no řekl bych že to dělá všude stejně. Pač když vytočím 3 tak je to skoro to samé
[poustmann]
(2.6.2011 0:20:26)
jo a jinak nepříjemné vibrace a zvuky dělá rozhozené zapalování
[maspe]
(1.6.2011 23:50:52)
tohle mi přijde jako nevycentrovaný zadní kolo :-) 354 musí bez problému dát přes kilo, kolečkem to nebude. Pokud nejsou vibrace závislé na otáčkách motoru, tedy nedělají stejné na jiné rychlosti ve svejných otáčkách, tak to budou kola + tlumiče + uložení.
[maspe]
(1.6.2011 23:48:37)
Třepe se
[poustmann]
(26.5.2011 8:04:56)
Příspěvků:
19
, poslední:
1.6.2011 23:20:23
43892.
Informace
Čím může být způsobeno, že se moje 354-ka při rychlosti nad 70km/h rozechvěje a roztřepe??? Může to být že tam mám 17-ti zubé kolečko a je to její maximálka? Díky ta rady
Přidat příspěvek
rafek i duše jsou v pohodě zkoušel sem s nima točit a nehází. Ještě sem si všiml že do zatačky mě lehce ustřeluje zadek. Jo a ještě je to to samý chcění jako když vytočím motor a podržím ho v otáčkách tak se to třepe jako prase
[poustmann]
(1.6.2011 23:20:23)
mě to taky dělalo, ale až tak od 90, kola neházeli, guma asi v pořádku, tak sem to vyvážil a od tý doby moto nepoznávám, to že jedu kilo a víc se z vibrací už poznat nedá :-D
[majk176]
(29.5.2011 16:10:38)
kdepak, guma je usazená tak jak má být, navíc při zatočení kolem na stojánku je jasně vidět že hází samotnej ráfek. Ale ten nebyl od Tkm, tak je možný že je šišatej. Nicméně při centrovani to museli poznat a měli na to buď upozornit v případě vadnýho ráfku anebo to vyplést pořádně pokud je ráfek ok. Nechával sem si u nich dělat i nový čepy do stojanu a taky bída, čep u každý strany lehce jinej průměr a oskákanej povrch.
[Lucasbiker]
(26.5.2011 18:26:02)
Presne tak, ono nekde neco udelat atd neni tak jednoduche ono to mu hlubsi podstatu nez jen prijit a koupit kde je cas to sehnat ,nechat udelat, dohodnout alespon nejakou kvalitu atd proste je jednoduche nadavat ale horsi udelat
Ale zas na druhou stranu proc by mel zakaznik resit tohle on jako spotrebitel chce koupit namontovat a uzivat produkt nic vic nic min
Delam ve ksefte a tak to dokazu posoudit na obou stranach
[mfence]
(26.5.2011 14:23:22)
mfence: jak vždy říkám takovým stěžovačům, zkus to udělat, zařídit, nechat vyrobit, prodat. Když to nemůže být drahý a lidi to chtějí, tak proč to nedělat....
[maspe]
(26.5.2011 14:14:45)
OK, sorry.
Od TKM jsem koupil i turecký výfuky. Shit k pohledání. Ale TKM mě varoval, já šel po ceně, tak to nikomu nevyčítám. Dneska bych si už připlatil.
[Endy]
(26.5.2011 13:43:27)
Neplacan na tebe adresne placam obecne
Vsak jsi ke konci tveho clanku souhlasil a to je dobre vsak ja to vim co jsi chtel rict ale na tebe jsem tohle vubec nemyslel :)
Ono taky co se dneska dela za repliky to by jeden zvracel proc to sakra nikdo nedela tak jak ma ? Kolikrat to jsou veci ktere nemuzou stat ranec a stejne to ojebou a pak to prodavej ale zase si clovek muze rict tak at to neprodavaj ale to je zamotanej kruh
[mfence]
(26.5.2011 12:47:10)
mfence: co to plácáš? Píšu, že to nevyplétal Tom. Ale vyplétač dělá u Toma, takže za to nese Tom odpovědnost. Že nakupuje křivý ráfky je taky jeho problém. Kupoval jsem od něj kolo včetně gumy. Že se do půl roku rozpadl záchyt lanka na štítu a uvolnilo se ložisko v bubnu už nezmiňuju. TKMoto je hodně slušná firma, vždycky jsem se s nima dohodl, ale je pravda, že chybu udělají jako každej druhej.
[Endy]
(26.5.2011 12:40:19)
Ono je vzdy moc jednoduche na nekoho ukazat
Za 1ve nevyplejta to TK-Moto ale nechava si to delat
Za 2he ano asi by to melo projit jeste kontrolou u prodejce ale taky zalezi jestli nemas blbe nasazenou gumu/nebo blbou gumu
Je krasne si hnedka na nekoho ukazat ja s TK-Moto nemam problem velice prijemny lidi a myslim ze sve remeslo ovladaj dobre narozdil od jinejch lidi
Dale pak vsude delaji jenom lide. Jasne clovek je nasranej ale nejdrive nez neco nekdo rozmaznu to resim slusne a osobne. Ono se spatna nalepka dobre lepi ale spatne sundava
[mfence]
(26.5.2011 12:14:42)
Lucasbiker: stejná zkušenost, jen podotknu, že to nevyplétá Tom, bohužel. Kolo mi házelo (asi špatnej svár) a řídítka skákaly jak na trampolíně. Po reklamaci a lehkým přecentrování to hází ještě víc, ale kupodivu vidle neskáče, zklidnilo se to a víc neřeším. Možná byla blbě nasazená guma, ale kupoval jsem od TKM komplet kolo.
[Endy]
(26.5.2011 10:41:18)
Je to mazadlo. Kord se pak lépe převlíká a méně trpí. Postačí na to mazlák.
[ED250]
(26.5.2011 10:06:48)
ED250: A zeptám se ještě :)... máme doma zouvačku na pneu a potřebuju si dnes přezout gumy na auto a na rafky hodit jiny, v servisu to při nazouvaní patlaj necim... necim... to je lepidlo, nebo jen neco pro lepsi nazouvani? Mam takovy blby dotaz, protoze tu nazouvacku mame novou a jdu to zkouset poprve :)
[jcicin]
(26.5.2011 10:01:48)
Základ je při montáži jarovou vodou namazat ráfek a kordy pneu. Pak se krásně usadí skoro sama.
[ED250]
(26.5.2011 9:54:26)
Jo jo koukni na tu pneumatiku jestli si spravne sedla na rafek... Taky mi to delalo u nove gumy, ze si na jedne strane nesedne a pak to skace. Musel jsem to fouknout na chvilicku asi az na 5 bar pak si to sedlo, a vypustil na normalni tlak a ok. Pokud mate nekdo lepsi postup, tak uvitam radu, nevedel jsem do kolika az to muzu fouknout :).
[jcicin]
(26.5.2011 9:49:50)
Lucasbiker: a neni to jen blbě nasazenou gumou?
[Mates]
(26.5.2011 9:31:01)
Mám stejný problém, s mojí panelkou se nedá jet přes 60, příčinou je špatně vypletené přední kolo, které hází asi o půl centimetru. Zkušenost taková, že s TKmoto už jsem skončil.
[Lucasbiker]
(26.5.2011 9:01:35)
A co vůle v čepu na kyvce?
Neháže kolo?
U levnějších pneu povolí kord a hodí to bouli.
17tizub na to vliv nemá.
[verdom]
(26.5.2011 8:48:09)
já tam mám 16ti kolečko a taky přes kilčo,takže určitě ne.podívej na kola,jestli ti nehážou,jestli máš zadek srovnanej,dotaženej krk...přejdi to
[zeyvel]
(26.5.2011 8:38:14)
šišatá kola? Tím by to být nemělo, jelikož se singlovou kulatou 350 se 17z jsem přes kilo jezdil v pohodě.
[maspe]
(26.5.2011 8:34:55)
3x prasklá duše
[poustmann]
(18.4.2011 21:38:37)
Příspěvků:
15
, poslední:
20.4.2011 19:03:04
43256.
Informace
Nevím jestli něco dělám špatně, ale už se mi podařilo 2x utrhnout ventilek a jednou pichnout i když sem v plášti nic nenašel. Buď je někde chyba nebo mám opravdu tolik smůly. Podotýkám, že foukám na 2 a na špicích mám gumu abych o ně nepíchl a přesto sem včera 2km tlačil do nejbližší vsi, protože sadu lepení sebou nevozím :-((
Přidat příspěvek
dnes sem urval další ventilek samozdřejmě vždy na nové duši. Zítra jedu do servisu at mi poradí ja už nevím co dělám špatně
[poustmann]
(20.4.2011 19:03:04)
hele, a podle čeho měříš tlak v gumách? Nedávno jsem zjistil, že měřič pneu na kompreoru u naší Shellky proměřuje o půl atp, přestože je na něm atest ČMI. Utrhnout ventilek není až tak jednoduchý a dvakrát po sobě (tedy předpokládám na nový duši, ne že jsi ho mezitím přilepil lukoprenem) je to statisticky dost divný. Opravdu jsi po montáži zastrčil ventilek dovnitř a tím vyhodil okolí ventilku zpod kordu? Utrhlo se to opravdu tím, že se ti pootočila guma na ráfku, nebo je v tém jiná závada mezi zemí a montpákou?
[Kosťa]
(20.4.2011 13:48:17)
Je to fakt divný. Nejezdíš náhodou pořád stejnou zkušební trasu, na který jsou na tom pátým kilometru, kde se ti to vždycky stane, hřebíky na silnici?
[Ota]
(20.4.2011 9:09:10)
vložku přes dráty myslíš ten gumovej kroužek na rafku??? Ten tam mám. Dráty jsou snad napnuté pač je to nový výplet a duši sem snad neskříp a 3x po sobě už asi vubec ne. Ja měl ten samý problem i minulý rok utrhl jsem 2 ventilky a na 3 duši jezdil pak už celou sezonu a důvod jsem nenašel. Jediné co sem po 3 udělal že sem rafek natřel bordelem na bezdušáky aby se plast přilepil k rafku
[poustmann]
(20.4.2011 8:12:43)
Dráty napnuté, duše neskříplá? Zkus jezdit na 2,5 atm, za 2-3 jízdy střed běhounu nesjedeš a pokud se ventilky přestanou trhat, už u toho tlaku zůstaň.
[jstefajn]
(20.4.2011 7:42:38)
lepší prasklá duše, než jiná guma :-)) potenciální problémy vidím dva - za prvé, po montáži pneumatiky je potřeba zamáčknout ventilek do pneumatiky, abys ho pak neskřípl po nafouknutí. Po nafouknutí dotáhni přiměřeně matičku na ventilku, ta by to proti protočení měla jistit dostatečně. Za druhé, jestli tam máš hóodně starou gumu nebo nepovedenou (šutrózní), tak ta holt má menší tření než guma dobrá a mlže se protočit. Ale to se mi moc nezdá, na předválečné jawě jsem jezdil na původní baťovce a tenhle problém nenastal (až mi praskl kord). Jo, a co vložka přes dráty, je tam?
[Kosťa]
(20.4.2011 7:34:58)
Nemáš náhodou nějakej italskej vztah se sousedem?
[Hlade]
(19.4.2011 21:44:17)
stalo se to jen za jízdy a je to vždy zydní kolo. nasazování jde v pohodě po nafouknutí na 2,5 necham přes noc stát změřím to same upustím na 2 dam do vidlice vyjedu a po cca 5km se to vždy stalo. Ted po posledním incidentu to stojí v garáži a bojím se vyjet, nechci zase tlačit :-(
[poustmann]
(19.4.2011 20:19:44)
Já od doby, kdy se to stalo mě, natírám vnitřní povrch ráfku formex základovkou. Pokud se pod niplema dostane voda tak to nerezne a guma na tom tolik neklouže. A při nasazování pneu si pomáhám takovou pastou s glycerinem, který klouže, pak vyprchá a neklouže to.
[verdom]
(19.4.2011 12:50:45)
tak ji tam zkus nechat. Ale asi to bude zase tim, co napsal aleš - betonka + hladkej ráfek. Haltr je blbost + musel bys vrtat díru do ráfku.
[mi-psi]
(19.4.2011 12:32:57)
na ventilek dávám matičku jen když foukám poprvé duši aby mi neutekl pak ji sundávám.
[poustmann]
(19.4.2011 7:50:32)
Tak zkus tohle
http://webcach
e.googleuserco
ntent.com/sear
ch?q=cache:qat
EpxIe-vsJ:shop
.motogelnar.cz
/pneu-duse-hal
try/+zabr%C3%A
1n%C3%AD+otr%C
5%BEen%C3%AD+v
entilku&cd=1&h
l=cs&ct=clnk&g
l=cz&source=ww
w.google.cz
jinak asi je chyba v staré kamenné pneu která klouže po novém lesknoucím se ráfku a nelepí se na něj.
[kocourluk]
(19.4.2011 0:23:44)
jinak je dobrý si nakreslit na ráfek a gumu čárku barvou - pak poznáš i malé protočení gumy. Ventilek (pokud není dotažená matička) se utrhne až po protočení gumy o 1/4 kola - experimentálně ověřeno - po protočení o 1/4 ještě drží
[maspe]
(18.4.2011 22:46:58)
Nedotahuješ náhodou matičku ventilku příliš těsně na ráfek?
[ladis]
(18.4.2011 22:35:12)
Co to bylo za duše? Ventilek se utrhl jak? protočením pláště vůči ráfku? za jízdy, při huštění pneu?. Když montuješ pneu, jde vše hladce? není duše skříplá?
[Aleš T.]
(18.4.2011 22:33:15)
Utrhlej ventilek
[poustmann]
(9.4.2011 19:23:02)
Příspěvků:
10
, poslední:
10.4.2011 12:51:49
43076.
Informace
Zdravím, už po 3 se mi podařilo utrhnout ventilek na duši. Vůbec nechápu proč se tomu tak děje. nafoukly mam dobře, gumovej kroužek na ráfku pod duší taky i sem rafek a plašt natíral tím sajrajtem co se natírají při nazouvání bezdušáky a nepomohlo. Včera sem ho urval znov :-) Díky za rady.
Přidat příspěvek
Na enduru haltry nepoužívám a duše se mi nikam nehýbe, nazovám pomocí normálního mýdla rozpuštěného ve vodě - na sucho bych si ani nešktl. Nahuštěno mám na přewdepsaný tlak, když mám nazuto, tak do pneu fouknu kolem 3-3,5atm aby si guma správně naskočila na ráfek pak teprve upustím tlak a poté povolím tu matku dotáhnu ji pod čepičku, to jest aby byl ventilek volný, jak je níže psáno. Na Jawě to dělám stejně, ani tam se mi guma-duše neprotáčí.
[xyzž]
(10.4.2011 12:51:49)
Na ferovku vnitřek ráfku oblep pár vrstvama izolačky, nebo kobercovkou. Ničím to nepatlej aby to neklouzalo, slož to na sucho. Duši zkus koupit jinde, maj třeba blbou serii duší. Prvně to trochu přefoukni (klidně na 2,5-3 atmosféry) pak ufoukni kolem 2 nebo kolik foukáš. Je to jen kolo, nesmíš se toho bát :) Matičku u trubičky ve které je ventilek nech povolenou, abys viděl jestli se to hejbe.
[Mr. Freeze]
(9.4.2011 21:44:03)
Na té staré třipade? Tak to jedině špatným rozměrem ráfku či malou duší.
[ED250]
(9.4.2011 21:24:17)
jak už sem napsal ja to purovou vodou nemastil spíš naopak jakýmsi gumoasfaltem či čím co přilepí plaště k rafku pro lepší soudržnost používají to v pneuservisu když nasazují bezdušák
[poustmann]
(9.4.2011 20:36:00)
uuuu neboj sa nestavalo a to len tebe už som tu mal aj ja paru dotazov na tuto temu a jedine čo ti možem poradiť je že ked nasadzuješ pneumatiku tak nepouživaj žiaden prostriedok čo sa tika purovej vody alebo tie ostatne hovadiny a ked nafukaš dušu tak poriadne na presny tlak a može byť aj trochu viac to nevadi aspon lepšie bude držať trenim, zaisťovaciu matku velmi nedoťahuj nechaj ju radšej volnejšiu aspon o 1a pol zavitu, ešte ked ti možem poradiť tak si farbou označ na pneumatike a rafku čiaru aby si si vedel skontrolovať či sa ti posunula duša v pneumatike a na križovatkach nechod velmi do šmyku je to zbytočne radšej pribrzduj skor ako na poslednu chvylu a to by bolo asi všetko a ešte raf z vnutra odmasti.
[sharkon2]
(9.4.2011 20:25:14)
mam novej chromovanej proto se to natíral tím bordelem pač sem prva myslel že to klouže guma-kov po sobě
[poustmann]
(9.4.2011 20:12:09)
tak trošku "posoplit" vnitřek ráfku svářečkou.
[monty]
(9.4.2011 20:04:02)
Taky se mi to stávalo, potom to stačilo pořádně nafouknout a bylo po problému
[Lampapír]
(9.4.2011 19:58:52)
Zajištovací matku už od dob pionýra dávám jen na vrch aby ventilek při foukání neprojel a pak pryč a natírám to sajrajtem na přilepení plaště k ráfku.
[poustmann]
(9.4.2011 19:55:45)
Možná by to chtělo nematlat to tím sajrajtem na dobrý nazouvání gum. Nebo nechat to dýl ustát,aby to vyschlo. Jinak po nazutí gumy to chce to kolo přefouknout o pár atp a pak odfouknout na požadovaný tlak. Tím si guma dobře sedne a vytlačí ten mýdlovej sajrajt. Jo a případně nedávat zajišťovací matku na ventilek a sledovat jestli se nenahýbá ventilek(známka pootočení pláště).
[GeorgeB]
(9.4.2011 19:49:39)
Přepis skůtru
[poustmann]
(3.4.2011 18:27:45)
Příspěvků:
9
, poslední:
4.4.2011 15:51:09
42971.
Informace
Zdravím, mám dotaz.Zítra jdu přepisovat motorku.Pokud si chci při přepisu skůtru z kraje do kraje nechat starou značku, jak to nejlépe udělat. Jde to vůbec?? Díky za rady
Přidat příspěvek
no vidis,a ani to nebolelo,co?me takto visi na vratech uz dve. :)
[Gunsmith]
(4.4.2011 15:51:09)
Tak...nová RZ na motorce a stará visí v garáži :-)
[poustmann]
(4.4.2011 10:47:10)
nikdo po me nic nechtel,zadne prohlaseni,jen se baba u okynka zeptala,kde mam znacku,rekl jsem,ze u toho nebyla,a dal uz se neptala.
[Gunsmith]
(3.4.2011 19:58:30)
Napíšeš na Registru při přepisu čestné prohlášení, že RZ "jsem ztratil na neznámém místě při jízdě z X do Y dne .... ".
[vwkafer]
(3.4.2011 19:21:05)
Ja si ji nechci nechat na motorce jen na zdi v garáži.Díky za rady
[poustmann]
(3.4.2011 18:52:31)
nech si ji doma,na DI rekni ze u toho nebyla,daji ti novou plachtu,a stara ti doma zustane jako relikvie.nechal sem si takto uz 2 znacky.ze skutra a z 632-jky.dokonce na jedne mam jeste z evidencky platnou znamku :)
[Gunsmith]
(3.4.2011 18:44:49)
Ynačke se nemění pouze při převodu v rámci jednoho kraje. Jediné co můžeš udělat, tak ji "ztratit" nebo si ji nechat "ukrást". Sice ji už nikdy nebudeš moct použít ale zůstane ti jako nostalgická vzpomínka.
[pmr]
(3.4.2011 18:41:28)
legalně to nejde
[Tobin]
(3.4.2011 18:33:46)
Moje zkušenost je nijak.Při přepisu ti přidělej nový číslo kraje ve kterém bude skůtr evidován a tím pádem ti vydají tu velkou hnusnou značku.
[elstrem]
(3.4.2011 18:32:47)
Přepis motorky
[poustmann]
(10.3.2011 23:17:07)
Příspěvků:
3
, poslední:
11.3.2011 11:28:56
42546.
Informace
Chci se zeptat. Mám doma motorku v polopřevodu na mě. Koho jako bývalého majitele napíšu na ten tiskopis na úřadě mě nebo původního majitele před ohláškou???
Přidat příspěvek
smradzjd: tatííí a je žížala had? :-)
http://www.youtube.com/watch?v=dSXCYsHJGFU
(soráč, ale musel jsem :-)
[Marlboro]
(11.3.2011 11:28:56)
Na pasece se pase bílý kůň. Opakuji, na pasece se pase c e l ý b í l ý kůň. Jakou má barvu?
[vwkafer]
(11.3.2011 9:30:45)
Bývalý znamená ten co býval původním majitelem.
Nic ve zlým, ale tento dotaz mi připadá asi stejný, jako ptát se jak je dlouhý dvoumetrový had.
[smradzjzd]
(11.3.2011 8:25:16)
problem se starterem asi
[poustmann]
(3.3.2011 14:13:09)
Příspěvků:
20
, poslední:
4.3.2011 22:58:08
42413.
Nejede nebo nestartuje
Nevím proč ale nejde mi nastartovat motorka přes starter. startovací pakou se mi to daří natočit tak na po 2-3 ale přes starter to jen protáčí a nenastartuje. Může to být tím že je motor moc studenej a starter motor neprotočí dostatečně aby se chytil nebo čím? Podotykam že baterka je nová. Díky za rady
Přidat příspěvek
Itálie stojí za nic. Ta baterka má mít trochu víc než 10V, startér vypadá jako z dětského autíčka, svorky a všechno tam stojí za ho.no, je to malý a většinou zoxidovaný a pozor na dráty, ital mele do mědi bukový polena, musíš měřit a měřit. Tak hodně zdaru.
[OREL]
(4.3.2011 22:58:08)
takovej malej chrchl nebude mit bateriovy zapalovani
[FAKÝR BSM 96%]
(4.3.2011 9:28:35)
Od jisté doby souhlasím s Milánkem. Teď dva zánovní Italové slušně natloukli. Nesnáším Capanorda, apod...Všichni stejné závady... Jak říká kamarád. Co je z Itálie a plastu stojí za hov... :o)
[ED250]
(4.3.2011 6:17:18)
Měřil sem to a na žlutým plus a černým mínus na svorkovnici ke starteru je správně polarizovaný napětí a to cca 9,6V tak nevím ke starteru jako takovemui sem se nedostal pač je pod nanosem plastů a plechu. Měřil sem to cca 20 cm od něj na te svorkovnici a na baterce je při startování cca 10,2V. Zeptám se ještě jednou je možný aby se točil naopak?
[poustmann]
(3.3.2011 17:34:58)
milanek :-D
[krf]
(3.3.2011 17:12:20)
poustmann: tím jsme chtěl říct, že startér má jen dva vývody. Z toho mínus je kostra a plus je pravděpodobně šroubovací kontakt. Kdyby to bylo přehozený, tak jedině přepólovanou baterkou.
Když to točí, tak to chce zjistit jestli to točí dost rychle. A to jde třeba právě změřením napětí na startéru při startování.
[GeorgeB]
(3.3.2011 16:30:48)
na to plus a minus si dat pozor kvuli tomu at to netočí naopak nebo jak nejlepe poznam že sou naruby??? Ja je nepředělával
[poustmann]
(3.3.2011 16:22:05)
ano blika vodiče se rozpojej jen to nestartuje. Ted sem se dival motorem to točí a jiskru to háže. pákou to startuje ale starterem ne
[poustmann]
(3.3.2011 16:19:05)
:o))
[ED250]
(3.3.2011 16:01:21)
jo ono to je z italie ! :-) - tak to rovnou hod ze skaly :-))
[milánek]
(3.3.2011 15:14:19)
italjet formula 50 na ktery kontakty si dat pozpr na starteru???
[poustmann]
(3.3.2011 15:12:00)
Poustmann: na startéru si dát pozor na kontakty Plus a Mínus.
Změřit napětí rovnou na startéru při startování. Pokud je výrazně nižší než na baterce při startování, tak je někde přechodový odpor.
[GeorgeB]
(3.3.2011 14:59:35)
italjet formula 50 na ktery kontakty si dat pozpr na starteru???
[poustmann]
(3.3.2011 14:57:23)
Takže už to bliká tak jak má?
http://jawamania.info/poradna/detail.aspx?questionid=42196
a vodiče se rozpojej po rozpojení svorkovnice?
http://jawamania.info/poradna/detail.aspx?questionid=42302
Jenom to nestartuje...:-D
[GeorgeB]
(3.3.2011 14:57:22)
italjet formula 50 na ktery kontakty si dat pozpr na starteru???
[poustmann]
(3.3.2011 14:56:55)
italjet formula 50 na ktery kontakty si dat pozpr na starteru???
[poustmann]
(3.3.2011 14:50:08)
co je to za moto ? - japonci maji v cdi ochranu proti podpeti - na starter to klido staci ale uz to nepali jiskru - baterka muze byt nova alepokud neni nabita tak to moc nepomuze :-) - taky to nemusi byt nutne stavem baterie i prechodak na nekterym kontaktu udela hodne
[milánek]
(3.3.2011 14:43:50)
to nevím ale ma to zvuky jako když startuju auto jen to nechytne. jakej zatěžovej test. baterka je fungl nová
[poustmann]
(3.3.2011 14:32:09)
to nevím ale ma to zvuky jako když startuju auto jen to nechytne. jakej zatěžovej test. baterka je fungl nová
[poustmann]
(3.3.2011 14:29:46)
a starter roztaci motor? ano... tak baterie je opravdu v pořádku? co zátěžovej test? oxidace kontaktů atp
[krf]
(3.3.2011 14:17:29)
Elektrika skutr
[poustmann]
(25.2.2011 14:49:51)
Příspěvků:
7
, poslední:
25.2.2011 19:39:10
42302.
Informace
Zdravím čím může být způsobeno že pokud odpojim svorkovnici na zapínání a vypínání světel tak jsou draty jakože stále spojeny. Dale pokud dám tlumene tak nesviti nic a na dálkové svítí dálkove normalne a tlumene jsou do zkratu i když by měli být jako že rozpojeny tzn. nekonečný odpor. Podotýkám že sem měřil odpor na svorkovnici žárovky a na tlumene jsou všechny 3 draty ve zkratu ale přepínač je dobrej, ten sem tež proměřoval. Díky za rady.
Přidat příspěvek
Je odpojenej jenom spínač nebo i přepínač? Pokud jenom spínač, tak se ti proud uzavírá z měřáku, přes přepínač, žárovku, kostru a z magneta jde zpátky do měřáku, to je to co naměříš. Pokud je odpojenej spínač i přepínač, tak drát mezi nima musí mít "nekonečnej" odpor vůči všemu včetně kostry. Pokud tomu tak není, tak je drát někde šluslej na kostru.
Jinak když říkáš že dálkový fungujou a tlumený ne, nemůže bejt vyzkratovanej drát co k nim vede? Případně jestli neni problém v patici žárovky či přímo v žárovce.
[Mike 350]
(25.2.2011 19:39:10)
zkusil bych to projít nejjednodušší zkoušečkou- baterka, dva dráty a žárovka. ohmy neřeš, buďto teče, nebo neteče
[ocko]
(25.2.2011 19:28:17)
Asi sem to špatně napsal k spínači vedou 2 draty, spínač je odpojenej. jeden vede z magneta + a druhý jde pak na přepínač světel. ten je odpojenej. meziu těmato dratama by měl byt odpor teda nekonečno a je tam minimální ukazuje 1 ohm
[poustmann]
(25.2.2011 17:24:23)
No pokud to má magneto, tak je dost možný že odpor kterej naměříš na rozepnutým kontaktu neni odpor kontaktu, ale odpor obvodu žárovka-kostra-magneto, ten taky nebude větší než jednotky Ohmů.
[Mike 350]
(25.2.2011 17:14:33)
počitej s tím, že tam nejni holej přepínač, je tam třeba taky kontrolka dálkových, a ta má odpor jako většina žárovek v řádu ohmů.
[Míra 354/MT11]
(25.2.2011 17:05:56)
myslím tu svorkovnici co vede k žárovkám. je mi jasný že na žárovce něco bude. Obvod sem měřil bez napětí. Svorkovnici myslím tu na kterou se připojuje protikus co vede k rukojeti na zapínání napětí. Tam pokud to měřím mezi dráty co má spínač sepnout mi to neudává nekonečno ale skoro nulový odpor. pípák na multimetru nemam
[poustmann]
(25.2.2011 16:50:02)
Že jsou na žárovce všechny tři kontakty ve "zkratu" vůči zemi neni nic divnýho, jeden z kontaktů je zem a zbylý dva jsou vlákna, který maj vůči zemi odpor stěží jednotek Ohmu, což pípák na multimetru detekuje jako zkrat. V elektroinstalaci motorky má zkrat tak o řád menší odpor.
Co myslíš tou svorkovnicí na zapínání a vypínání světel nechápu, který dráty jsou potom spojený a jak jsi to měřil? Předpokládám že víš, že odpor se měří na obvodu bez napětí. Pokud nesvítí tlumený, žárovka je v pořádku a do přepínače jde napětí, tak musí bejt vadný spojení mezi přepínačem a světlem.
[Mike 350]
(25.2.2011 16:27:48)
Blinkry neblikají ITALJET Formula 50
[poustmann]
(18.2.2011 18:23:49)
Příspěvků:
3
, poslední:
19.2.2011 9:57:24
42196.
Informace
Zdravím, nechcou mi blikat blinkry. Vzadu jen svítí v před nesvítí. Vím není to dotaz o jawce ale asi to bude stejný. Poraďte.
Přidat příspěvek
nemají třeba na tomhle střepu blikat střídavě přední-zadní? pak by to vypadalo na přerušovač.
[Mirek150]
(19.2.2011 9:57:24)
A nemuže být špatnej třeba přerušovač?? Neví někdo kde ho tam najdu a jakej tam je?
[poustmann]
(18.2.2011 18:48:51)
Toť otázka jestli to vzadu jen svítí právě kvůli tomu, že vepředu nesvítí. Může to být indikace "prasklé žárovky" po italsku(neboli bliká tak rychle až svítí:)).
Takže bych šel po předních směrovkách proč nesvítí. Možností je několik. Od prasklých žárovek, přes špatnou kostu až po špatné kontakty.
[GeorgeB]
(18.2.2011 18:38:49)
Výměna štítku na krku řízení
[poustmann]
(10.2.2011 22:24:56)
Příspěvků:
10
, poslední:
12.2.2011 7:52:02
42061.
Informace
Zdravím,potřebuji vyrazit na nový štítek čísla a nahradit s ním starý na krku řízení na moji jawě 354. Potřebuji se zeptat jak velké čísla mám použít a jak to nejlépe připevnit? Musím kvuli tomu zhazovat celé řízení nebo to jen ze předu odkrýt a vidle tam nechat a udělat to nějak tak? Bojím se aby mi něco nespadlo do vnitřku a pak nebyl problem. Jaké nýty nebo připevnění použít?? Děkuju všem za rady!!!
Přidat příspěvek
Čisla na štítek velikost 3,5mm a na ram 5 mm
[kokakola]
(12.2.2011 7:52:02)
Sundas bryle tyckou zevnitr nytek krasne zatlacis a neposkodis a muzes jej o5 pouzit
[FAKÝR BSM 96%]
(11.2.2011 15:32:05)
A jaká má být ta velikost těch číslic?? Už tento štítek není originál tak nevím jestli je to správně????
[poustmann]
(11.2.2011 15:03:48)
Jde to normálně vytočit kleštěma, nebo za hlavičku podebrat štípačkama, nedrží to nějak moc pevně. Pak tam dáš nové viz klick, stojí pár haléřů (pozink, ne nerez). Na 550 jsou ty nýty trojky. Jen je naklepněš kladívkem. Při troše šikovnosti by si myslím nemělo být třeba nic demontovat a je to otázka chviličky.
[Lukáš Jawa 350/634]
(11.2.2011 13:28:31)
ambassador: má to jediný problém - na vyříznutí závitu musí být sundaný celý předek, jinak se tam nedá se závitníkem dostat a neprojde dostatečně hluboko, aby se vyřízl závit kvalitně.
[maspe]
(11.2.2011 13:06:49)
Já jsem štítek přidělal tak,že jsem vyřízl do direk po těch nýtech M4 a do toho jsem použil krátké mosazné šrouby kterým jsem předem upiloval hlavy tak že jim zbyla jen malá drážka pro šroubovák a po přidělání do rámu jsem je zapiloval do hladka vypadá to jako origo a je to levné
[ambassador]
(11.2.2011 11:19:11)
http://www.akr
os.cz/hreby-za
tloukaci-sroub
ove-s-pulkulat
ou-hl-an-689/a
2/prod/
[klick]
(11.2.2011 8:49:26)
Me slo na 354 ty nytky klestemi vytahnout-vytocit, dal jsem novej stitek a ta same nytky zpatky a drzi to velmi dobre.
[jcicin]
(11.2.2011 7:39:02)
Já bych velitost číslic zvolil podle těch číslic co jsou ted na štítku . vyndal bych ho bud kleštěma nebo štípačkama z venku a nebo bych to musel odvrtat flexou a prorazit ten nýt dovnitř . No a když to budu mít rozebrané tak bych kuličky namazal .
[kocourluk]
(11.2.2011 0:52:05)
závrtné nýty, jsou zaklepávané zvenku. Když vyndáš původní nýty, tak stačí kombinačkama vyndat tyto, sundat štítek a pak nanýtovat nový. Velikost bych dal 3mm
[maspe]
(10.2.2011 22:59:27)
nevím si rady
[poustmann]
(25.8.2010 22:37:42)
Příspěvků:
9
, poslední:
26.8.2010 22:19:08
39600.
Tento web
Potřebuju poradit. Z ničeho nic se mi stranka jawamanie zmenšila na 1/3 obrazovky monitoru a nevim jak to roztahnout na celej. Používám firefox. U jiných stránek mi to nedela. dekuju za rady
Přidat příspěvek
[poustmann] - nemáš zač..
[Milos634]
(26.8.2010 22:19:08)
nemáš širokoúhlý displej?:D
[Venoušek]
(26.8.2010 4:42:07)
to milos634: vše ok to by mě nenapadlo že sem tam omilem klikl. Mám novej notas a prvni takže s tím okýnkem eště neumím dělat. DFík za radu fakt
[poustmann]
(25.8.2010 23:26:30)
možný to je třeba profil mám normální velikost
[poustmann]
(25.8.2010 23:24:47)
A neklikol si náhodou na hlavnej stránke na iný štýl/veľkosť menu?
[Milos634]
(25.8.2010 23:23:42)
no jo ale to se mi roztahne cely ale ja topotrebuju jen do stran
[poustmann]
(25.8.2010 23:04:31)
Nebo jeste zmackni ctrl a koleckem na mysi pootocit. :)
[Vitek]
(25.8.2010 22:47:36)
To měla být otázka. Takže zkus ctrl+0 případně ctrl + "+"
[GeorgeB]
(25.8.2010 22:45:13)
Nepomůže CTRL + 0 (kontrol a nula) tím by se měla obrazovka nastavit do původních hodnot.
[GeorgeB]
(25.8.2010 22:44:08)
Zdechá
[poustmann]
(14.7.2010 20:37:36)
Příspěvků:
6
, poslední:
15.7.2010 12:08:28
38906.
Nejede nebo nestartuje
Chci se zeptat čím může být ze motorka startuje ale v momentě jak se zahřeje nechce jít do otáček ani už moc chytat nechce????
Přidat příspěvek
Tak je to jasný. Musí ten karbec dobře seřídit.
[Ota]
(15.7.2010 12:08:28)
sakra ja uplně zapomněl napsat typ... moje 354 jede jak ohen i když ma trochu vyšší spotřebu je to na brachově JAWA 175/540 tuším Ja sem taky myslel na to že má bohatou směs měl rozdělanej karburátor a nevím jestli ho dobře opět odladil
[poustmann]
(15.7.2010 10:58:14)
354 pojednou po ohřátí na 14 i 17tku svíčku. budeš to mít bohatý a jelikož nejde nic moc štalovat, podival bych se jen jak mas poc utaženej šroubek (vodorovnej) na směs a jak je moc zalígrovanej filtr vzduchu. přetryskování jinejma tryskama snad nebylo...
[krf]
(14.7.2010 21:15:56)
to bude tou svíčkou ale podle toho jakou máš.
[Mustoš]
(14.7.2010 21:07:54)
druha moznost je spatna tepelna hodnota svicky.
[auuu]
(14.7.2010 21:02:50)
můj tip - bohatá směs
[maspe]
(14.7.2010 20:59:00)
Novější
Starší
1
2