Úvod

Jak název napovídá, tahle cesta byla naplánovaná na poslední chvíli. Nápad někam jestě tenhle rok vyrazit vznikl ve středu večer s tím, že v sobotu ráno odjedu. Během čtvrtka jsem si promýšlel co a jak, kam by to šlo, jak to bude s počasím, jestli dostanu dovolenou, na jak dlouho vyjet a tak. Vzhledem k tomu, že přední guma na TDMce byla skoro sjetá (hlavně po stranách, však už taky zvládla pár desítek průsmyků), usoudil jsem, že by cesta neměla mít víc než 2500 km, protože víc by už nemusela vydržet. Taky bude potřeba cestou zpátky jet po dálnici, protože dokud budou boky ještě relativně v pořádku, hodlám to prohánět po horách. Dálnici zvládne vzorek na prostředku.

Jasná destinace, kterou jsem chtěl začít je Grossglockner, kde bych měl teoreticky mít vstup jen za 4 Eura, protože jsem tam letos už byl a další návštěva by měla být s takovouhle slevou. Nakonec jsem si rámcově naplánoval trasu Brno - Grossglockner - Benátky - Slovinsko popř. Chorvatsko a zpátky domů, asi tak na 5 dnů pohody. V pátek jsem šéfovi oznámil, že bych rád volno na celý příští týden a nakonec ho i dostal. Hned po práci jsem nakoupil jídlo na cestu a valil na vysočinu připravit se, vyspat se a vyrazit.

 

Doma mě čeká ještě trocha montování, protože musím přehodit zadní kolo za druhé s jinou, nesjetou gumou. V garáži mě čeká nemilé překvapení. Při výměně kola zjišťuju, že na kole co jsme koupil a chci ho tam nahodit je křivý brzdový kotouč. Nakonec mi trvá výměna kola hodinu a půl a po chvilce přesvědčování šroubů s tvrzeným imbusem a metrovou trubkou se mi nakonec podařilo na to druhé kolo nahodit původní kotouč.

Doma jen v rychlosti balím velké věci jako spacák, stan, karimatku, a zbytek nechávám na ráno.

IMG_3193