10. Vzkazy

Sekce Vzkazy slouží k posílání vzkazů mezi uživateli.

Základní pravidlo vzkazů: Pokud posíláte vzkaz jako anonymní uživatel, nečekejte odpověď, příjemce nemá jak vám odpovědět, protože nejste identifikovatelní.

Posílání vzkazů

Vzkazy je možné poslat třemi způsoby.

  1. Přímo ze sekce vzkazy pomocí odkazu "Nový vzkaz"
  2. Jako odpověď na vzkaz pomocí příslušného odkazu přímo u vzkazu
  3. Pomocí odkazu "Poslat vzkaz", uvedeného v různých částech webu u dat uživatele. (typicky v sekci uživatelé)

Ve všech případech skončíte na stránce formuláře pro posílání vzkazu. V prvním případě musíte navíc zvolit příjemce výběrem ze seznamu, v ostatních se pak příjemce vybere automaticky podle toho, odkud jste se na dané posílání přesměrovali.

Položky vzkazu jsou následující:

  • Příjemce - Zvolíte nebo je zvolen automaticky
  • Předmět - Jako u e-mailu, dokud příjemce nepotvrdí příjem, zobrazí se mu pouze předmět zprávy.
  • Text zprávy - Zde se můžete vykecat a sdělit co máte na srdci.
  • Identifikace - Stejně jako v ostatních sekcích

Po odeslání vzkazu se vzkaz bez dalších prodlev umístí přímo do schránky příjemce, a pokud je daná osoba online, nový vzkaz se zvýrazní v menu.

Přijaté vzkazy

Přehled přijatých vzkazů je přímo na hlavní stránce sekce vzkazy (pokud jste přihlášeni). Čtení (tj. zobrazení textu), odpovídání (odesílateli), a mazání se provádí příslušnými odkazy, není třeba vysvětlovat.

Přesměrování

Pokud máte více uživatelských kont, a nechcete je všechny procházet, můžete si příchozí vzkazy přesměrovat na jiné konto, stačí k tomu vybrat příslušný účet ze seznamu a uložit volbu, příchozí vzkazy pak budou přesměrovány automaticky na zvolené konto s příslušnou informací o přesměrování. Přesměrování je možné řetězit přes několik uživatelských účtů, pokud dojde k zacyklení, zpráva skončí na účtu originálního příjemce.