Úvod

Toto je oficiální průvodce tímto webem, dozvíte se tady, co a jak se kde dá udělat, a jak toho dosáhnout. Postupně bude přibývat informací, takže ho nezapomeňte dostatečně často číst, hlavně před tím, než se budete na něco chtít zeptat co se týče rozhraní a možností webu.

Pokud zjistíte, že nějaká část návodu je neaktuální nebo nejasná, dejte vědět

Kde se tady tento web vzal?

Tento web vznikl jako reakce na vzniklou situaci kolem www.jawamania.cz kvůli neschopnosti jejích nových administrátorů. Jednoho dne(začátkem července 2005) přestala naše milovaná JAWAmanie fungovat s oznámením, že se provádí update webu na lepší verzi. Jak se ukázalo, po nějakých 14 dnech se tam nehla ani noha, takže začalo být poměrně zřejmé, že s "updatem webu" nebude něco v pořádku. Vzhledem k tomu, že jsem měl chvílemi trochu volného času, začal jsem z hecu vytvářet engine na stránku vlastní v s plánem, že pokud se mánie rozumně rozběhne, nebudu se do ní míchat, a z tohoto si udělám vlastní web se záložní diskusí, apod. Jak běžel čas a pořád se nic nedělo, plán se postupně více přesunoval k možnosti, že opravdu bude toto potřeba brát s vážností, protože stav JM.cz nasvědčoval maximální amaterismus provádění updatu a tedy svým způsobem i napovídal jak to dopadne. Vzhledem k tomu, že datové a strukturní pozadí kompletního motorkářského(nebo jiného) webu není pár řádků kódu, zavedení stránky do počátečního provozu se nedalo provést rychle. Někdy začátkem srpna se na JM.cz objevilo něco, co nadzdvihlo mandle mnoha uživatelům, a sice webová stránka vyrobená(resp. spíš vygenerovaná) s pomocí publikačního systému v kvalitě odpovídající semestrálnímu projektu nenáročného vysokoškoláka. Přes nevoli uživatelů a neustálé slibování od administrátora, že věci, které se jim nelibí a chtějí je mít jako na staré JAWAmanii, předělá se během příštích 14 dní na stránce pouze lehce popřehazovaly témata fóra, a hlavně se jednou za den až dva měnily barvičky .. jinak jako by se po práci země slehla. Mezitím se mi podařilo dostat web do stavu se zprovozněnou registrací a diskusí, což oficiálně započalo epochu "stěhování národů", k čemuž výborně posloužila alespoň tak jak je zprovozněná JM.cz. I kvůli tomu se zahájení provozu oddálilo, protože bylo potřeba nějak uživatele informovat, že se něco někde jinde děje. Od té doby jsem se začal kromě zaměstnání a školy věnovat poměrně výrazně i tvorbě této stránky. Díky tomu se zde od zahájení provozu s přibližnou periodou 1-2 týdny zde objevují nové sekce a možnosti, v rámci toho, kolik mám zrovna času a jak je jejich datové a editační pozadí náročné. Mezitím na JM.cz se opět lehce změnily barvičky a přeházelo se pár sekcí ve fóru(prozměnu). Kromě toho se i splnil plán, který jsem si předsevzal jako reakci na ignoraci a házení klacků pod nohy(mazání linků sem na JM.cz) od tamějších administrátorů, a sice rozběhnout web naplno a přetáhnout sem když ne všechny, tak alespoň naprostou většinu uživatelů.

Aktuální stav

Na vývoji webu se stále pracuje a zastaví se až v době, kdy bude stránka obsahovat vše, co je potřeba. Pracuje se jak na vývoji nových sekcí, tak vylepšování starších.

Plány do budoucna

Hlavním cílem do budoucna je především přetáhnout(a hlavně informovat o tomto webu) všechny uživatele, kteří o něm ještě něvědí a chodí na JM.cz a tuto buď kompletně přebrat a nebo ji sem alespoň přesměrovat. Samozřejmě je v plánu další rozvoj webu, a také internacionalizace, protože i v cizině se vyskytuje spousta Jawařů.

HejtmaMa