4. Cestování

Sekce Cestování je určena pro umístění cestopisů uživatelů, v základní verzi je otevřena všem registrovaným uživatelům, pokud se toto neosvědčí, budou práva na přidávání cestopisů dávána pouze na žádost. Prosím všechny o dodržování jistých pravidel pro hladký průběh přidávání dokumentů:
  • Pokud se jedná o cestopis z nějaké větší akce, přidejte jej běžně jako normální cestopis
  • Pokud chcete publikovat reportáže ze svých kratších výletů nebo akcí, vytvořte si jediný vlastní cestopis s odpovídajícím názvem, a tyto akce do něj vkládejte jako samostatné dokumenty. Příliš krátké nebo nic nevypovídající samostatné články se budou mazat, pokud nebude jasné, že se jedná o vaši vlastní průběžně doplňovanou složku reportáží.
  • Pokuste se dodržovat vzhled webu, v ideálním případě nepoužívejte nebo používejte minimálně vlastní styly, předejdete tak situaci, že v případě že se změní grafika webu váš cestopis do ní nebude zapadat
  • Prostor webu je omezený, pokud potřebujete publikovat větší množství materiálů(víc než cca. 20MB), umístěte je na svůj web a vkládejte je sem přes odkazy. Snažte se šetřit místem, je to v zájmu nás všech. V případě nedostatku místa budou přednostně redukovány materiály s nějvětší velikostí, k čemuž bude autor vyzván a pokud k redukci nedojde, celý cestopis bude smazán.

Přidávání cestopisů

Pokud jste přihlášeni a máte práva na přidání cestopisu, zobrazí se vám na hlavní stránce Cestování odkaz pro přidání cestopisu:

Po kliknutí na něj se vám zobrazí dialog pro nový cestopis, zde vyplníte základní údaje, většina údajů je nepovinná, nicméně podrobnější údaje pomohou uživatelům váš cestopis lépe najít. Vytvořením cestopisu se stáváte jeho správcem a později můžete tyto údaje editovat.
  • Titulek - Nadpis celého cestopisu, který se zobrazí v seznamu
  • Shrnutí - Krátké textové shrnutí cestopisu, aby se uživatel bez bližšího zkoumání dozvěděl, o co zhruba jde (nepovinné)
  • Region - Cílová destinace cesty, pokud nenajdete vaši destinaci v rozbalovacím seznamu, požádejte si o přidání regionu do seznamu, nežádejte o malé územní celky jako okresy apod., ideální velikost určené je stát. (nepovinné)
  • Časové rozmezí cesty - Pokud se jedná o jednodenní cestu, stačí zadat jen položku Od, pokud se bude jednak o vaši složku krátkých cest a reportáží, zadejte rozmezí od nejstaršího po nejmladší článek. (nepovinné)
Příklad vyplnění:

Po vyplnění a potvrzení vložení cestopisu se vytvoří kořenový záznam cestopisu, pokud bylo přidání úspěšné, měli byste být přesměrováni na detail cestopisu, kde můžete editovat jeho obsah, pokud se tak nestane, přejděte na něj přes svůj cestopis zobrazený na základní stránce Cestování.

Zobrazení cestopisu v přehledu cestopisů(po vytvoření i během jeho života):

Editace cestopisu

Pokud jste přidali cestopis, aby k něčemu byl, budete muset nějak vytvořit jeho obsah, pokud jste jeho správcem(tj. vytvořili jste ho, nebo vám na něj byla přenechána práva). Pokud máte práva a přepnete se do editační ho módu(podobně jako v sekci Technika), zobrazí se vám jednak jeho základní položky pro editaci, a jednak strom jeho obsahu(u nového cestopisu jen jeho kořenový uzel s názvem stejným jako titulek cestopisu). Tento strom obsahu můžete editovat stejně jako strom dokumentů a souborů v jakékoliv jiné sekci. Podrobnosti k editaci viz. kapitola Editace dokumentů.

Detail cestopisu v režimu uživatele(pro prohlížení užívateli):


Detail cestopisu v režimu editace(správce):

(c)HejtmaMa